iliustracija iliustracija iliustracija iliustracija iliustracija
Straipsniai

Mokate fotografuoti? Užsidirbkite žinomiausiuose pasaulio fotobankuose

2019-01-19 12:55:24

Su kiekviena diena fotografavimo technika tobulėja ir darosi pigesnė. Auga ir fotografų skaičius. Bet iš kitos pusės, pasaulyje auga ir grafinės foto/video medžiagos paklausa. Taigi, jei mėgstate fotografuoti, o gal esate sukaupę šimtus kokybiškų nuotraukų, tai galite jas paversti savo pajamomis.

Kaip tai padaryti?

Pardavinėkite savo nuotraukas žinomiausiuose pasaulio fotobankuose. Šiame straipsnyje pasidalinsiu su Jumis savo patirtimi. Kiek uždirbsite priklausys nuo Jūsų kantrybės, turimos fototechnikos, įdedamo darbo. Ne visos nuotraukos gerai tiks pardavimui fotobanke.

Gal esate nufotografavę gražų saulėlydį, savo gėlę ar savo mylimą katiną. Patikėkite, tokias nuotraukas daro daugelis, jų pasaulyje jau yra daug. Bet net ir tokias nuotraukas galima pasiūlyti fotobankui. Tačiau geriau paieškoti savo nišos, eksperimentuoti. Mano patirties pavyzdys: po grybavimo atrinkau gražius baravykus. Pagalvojau, kad gražiai sudėjęs ant balto fono, galėsiu padaryti gražias iliustratyvias nuotraukas. Pradžiai sukroviau baravykus ant seno suolo, ne visai tvarkingai, bet padariau vieną kadrą. Vėliau suradau baltą foną, tvarkingai sudėjau baravykus ir padariau eilę kadrų. Ar galite atspėti kuris kadras fotobanke tapo bestseleriu? Teisybės dėlei reiktų pasakyti, kad fotobankuose dirbantys nuotraukų atrankos specialistai taip pat klysta. Tą grybų nuotrauką nuo suoliuko paėmė tik vienas fotobankas, bet to pakako, kad nuoširdžiai džiaugčiausi rezultatais. Kitas pavyzdys: galite fotografuoti elektronikos plokštę, kruopščiai dirbdami su fonu, tačiau ko gero gerokai daugiau parduosite chaotiškai suversto elektronikos laužo nuotraukų.

Ką galima fotografuoti?

Komercinėje nuotraukoje negali būti logotipų, automobilių, kuriuos atpažinsite iš formos, pastatų, kurie saugomi autorinėmis teisėmis, žmonių veidų, kuriuos galima atpažinti ir pan. Norite fotografuoti asmenį ar jo turtą ir naudoti tai komercijai? Gaukite asmens raštišką leidimą. Leidimą turi savo parašu patvirtinti dar vienas asmuo – liudytojas. Fotografuosite nepilnamečius asmenis? Leidimą pasirašo vienas iš tėvų arba globėjų. Leidimų (release) formas rasite fotobanke. Beje, kiekvienas save gerbiantis fotobankas turi savo formą.

Tačiau egzistuoja ir kita nuotraukų kategorija: leidybinė (editorial). Tokios nuotraukos negali būti redaguojamos, naudojamos bet kur ir bet kaip, tačiau jos tinkamos straipsnių iliustravimui, naujienoms. Tokios nuotraukos turi būti atitinkamai aprašytos: vieta, data, konkretus įvykis ar faktas.

Kad foto nuotraukos būtų randamos fotobanke, jos turi turėti raktinius žodžius (keywords). Rekomenduočiau jų dėti po 50 kiekvienai nuotraukai. Daugiau nerekomenduotina, nes kai kurie fotobankai daugiau dėti neleidžia. Raktiniai žodžiai ir aprašymai paprastai įterpiami į pačią nuotrauką (jpg failą). Kai nuotrauka nusiunčiama į fotobanką, visa informacija iš nuotraukos automatiškai paimama ir Jums nebereikės visko suvedinėti rankiniu būdu kiekvienai nuotraukai kiekviename fotobanke.

Kokie dar reikalavimai nuotraukoms?

Darbas su fotobankais – gera fotografijos mokykla. Nenustebkite, kad fotobankas dėl kokios nors priežasties nepriims nuotraukos. Priežastis bus nurodyta prie atmestos nuotraukos. Nenustebkite, jei vienas fotobankas nuotrauką priims, o kitas tą pačią atmes. Visi esame žmonės ir turime savo požiūrį. Tačiau nuotraukos kompozicija ir techninė kokybė – tai dalykai dėl kurių Jums reikės pasistengti. Ne visi kreipiame dėmesį į prastesnį fokusą nuotraukos kraštuose ar triukšmus.

Nuo ko pradėti?

Pradėti reiktų nuo fotobankų, kurie yra mažiau populiarūs. Taip galėsite pasimokyti. Iš kitos pusės, krūva nusiųstų ir atmestų nuotraukų fotobanke sugadins Jūsų reitingą. Nuo to priklauso kiek galite įkelti nuotraukų per dieną ir kt. Taigi neskubėkite. Iš kitos pusės, užsibrėžkite sau užduotį sukelti 500 ar 1000 nuotraukų. Per tą laiką pamatysite ir pirmųjų sukeltų nuotraukų rezultatus. Užsiregistravę fotobanke, užpildykite ir mokesčių formą (tax form). Dauguma fotobankų yra ne ES, todėl šios formos pagalba išvengsite dvigubo apmokestinimo užsienio šalyje ir Lietuvoje. Tai įmanoma dėl Lietuvos pasirašytų dvigubo apmokestinimo išvengimo tarptautinių sutarčių.

Kokie yra fotobankai?

Jų galima priskaičiuoti šimtus. Pasauliniu mastu dirbančių rasite dešimtis. Pasirinkti galite patys. Randate, pabandote. Iš savo patirties: pasirinkau iš internete daugumos autorių rekomenduojamų fotobankų apie dešimtį. Realiai dėl vienokių ar kitokių priežasčių pradėjau dirbti su šešiais.


7. Canstockphoto

Foto bankas nuo kurio galima pradėti. Didelių pajamų tikėtis nereiktų, tačiau pardavimų yra. Mažesni reikalavimai nuotraukoms. .

Registruotis Canstockphoto.


6. Bigstockphoto

Dar vienas fotobankas rekomenduotinas pradedančiajam. Panašus į anksčiau paminėtą.

Registruotis Bigstockphoto.


5. Depositphotos

Tai kiek didesnius reikalavimus taikantis fotobankas. Pardavimų rezultatai kiek aukštesni.

Registruotis Depositphotos.


4. Dreamstime

Fotobankas turintis originalią failų reitingavimo sistemą. Jūsų nuotrauka taps vis brangesne kai ji bus perkama.

Registruotis Dreamstime.


3. Adobe Stock

Pradėjau darbą su Fotolia. Tačiau pastaruoju metu Fotolia fotobankas perėjo Adobe globon kuri perima Fotolia funkcijas. Netrukus į Fotolia nuotraukos nebebus priimamos ir naudotis reikia Adobe Stock paslaugomis. Tokios pasaulyje žinomos kompanijos fotobankas manau bus tikrai vertinamas.

Registruotis Adobe Stock.


2. Shutterstock

Kai kas šį fotobanką vadina rimčiausiu. Pagal pardavimų apimtis jis tikrai yra rimčiausias. Tačiau tam, kad į jį patektumėte, turėsite išlaikyti egzaminą (quiz) ir pateikti 10 nuotraukų. Jei Jūsų nuotraukos bus pripažintos tinkamomis (ne mažiau 7 iš 10), tai galėsite pradėti siųsti nuotraukas į šį fotobanką. Būtent dėl to rekomenduotina pratestuoti savo nuotraukas aukščiau aprašytuose fotobankuose, kad čia neprašautumėte pro šalį.

Registruotis Shutterstock.


1. Istockphoto

Fotobankų verslo pradininkas. Patekimui prašo 3 nuotraukų. Tiesą sakant nusiunčiau ir gavau atsakymą: “Jūsų nuotraukos atitinka vidutinį mūsų fotobanko nuotraukų lygį. Jei norite patekti į mūsų fotobanką, turite mus nustebinti savo darbais“. Taip ir liko... Kai kur internete radau, kad jei neturi Hasselblad naujo fotoaparato, tai neverta vargintis. Pagal gaunamas pajamas daugumos vertinamas prasčiau už Shutterstock.

Registruotis Istockphoto.

Reklama
Straipsnio komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų straipsnių
iliustracija2019-02-15 17:42:42

Nemokamos televizijos programos lietuvių ir kitomis įvairiomis kalbomis

Daug žmonių šiandien kažkodėl mano, kad už televizijos programas reikia kas mėnesį mokėti. Taip, yra daug paslaugų tiekėjų, kuriems mes esame įpratę mokėti kas mėnesį. Bet yra didelė dalis programų už kurias nereikia mokėti mėnesinio ar kitaip vadinamo abonentinio mokesčio.
iliustracija2019-02-12 11:33:15

Vienodi palydovinių imtuvų pulteliai

Kai sugenda palydovinės ar antžeminės televizijos imtuvo pultelis būna nemalonu. Dar nemaloniau - kai reikiamam modeliui skirto pultelio rasti nepavyksta. Tačiau kai kuriais atvejais išeitis yra - kai kurie pulteliai yra visiškai identiški. Jie gali būti identiški ne tik pagal funkcionalumą, bet ir pagal klavišų išdėstymą.
iliustracija2019-01-19 12:55:24

Mokate fotografuoti? Užsidirbkite žinomiausiuose pasaulio fotobankuose

Su kiekviena diena fotografavimo technika tobulėja ir darosi pigesnė. Auga ir fotografų skaičius. Bet iš kitos pusės, pasaulyje auga ir grafinės foto/video medžiagos paklausa. Taigi, jei mėgstate fotografuoti, o gal esate sukaupę šimtus kokybiškų nuotraukų, tai galite jas paversti savo pajamomis.
iliustracija2019-01-05 07:15:04

Jūs ieškote internete, o paprasti atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus čia

Šimtai paieškų, susijusių su antenomis ir televizijos priėmimu, vykdoma kiekvieną dieną paieškų sistemose. Ar lengva rasti atsakymus į kylančius klausimus? Matyt ne visada. Pabandysiu padėti. Nors tai nėra lengva nežinant detalesnių norų ir pas TV žiūrovą esančios situacijos.
iliustracija2018-12-27 18:04:27

Taip blogai su lietuvių kalba dar nebuvo

Kai atsidarome Facebook (FB), tai suprantame, kad ne visi gyvenime buvo sutikę lietuvių kalbos mokytoją. Bet kai žmonės įsidarbina garbinguose žinių portaluose arba televizijos žinių tarnyboje prie bėgančios eilutės generatoriaus, tai pagalvoji, kad ne tik darbuotojui, bet ir darbdaviui buvo reikalingas lietuvių kalbos mokytojas.
iliustracija2018-11-27 18:11:30

Palydovinė televizija - privalumai ir trūkumai

Prieš klausiant kokią televizijos anteną pasirinkti, pirmiau reiktų pagalvoti kokias TV programas norime matyti. Jei domina lietuviškos TV programos, tai rekomenduotina pasirinkti antžeminės televizijos DVB-T anteną.
iliustracija2018-11-27 17:29:14

Nusipirkome naują televizorių. Internetas yra. Suprogramuokite!

Daug kas įsivaizduoja, kad vietinė ar palydovinė antena nereikalinga. Viskas bus dabar nemokamai ir nieko daugiau daryti nereikia. Taip, kai ką galima matyti ir tokiu būdu. Tačiau tokiems skambinantiems interesantams pateikiu klausimą: ar turite paslaugos tiekėją?
iliustracija2018-11-20 07:53:33

Laiko klausimas: supaprastinto mūsų požiūrio į sprendimus pavyzdys

Nebesukiosime laiko pavasarį ir rudenį. Puiku. Dabar reikia pasirinkti. Ar atkreipėte dėmesį koks klausimas skamba? Kokį laiką - vasaros ar žiemos - pasirinkti? Visada mes ieškome paprasčiausio kelio į sprendimus. Po to sprendžiame klausimus vėl ir vėl.
iliustracija2018-11-10 14:46:52

Geriausias palydovinės ir vietinės televizijos imtuvas

Dažnai išgirstame klausimą: "Koks palydovinis imtuvas geriausias?". Ką atsakyti? Problema dar ir tame, kad geriausias palydovinis TV imtuvas tikrai nebus pigiausias. O mes dažnai norime gauti tik gerą produktą ir pigiai.
iliustracija2018-10-24 12:43:15

TV programų žiūrėjimas namuose... kitaip

Vis labiau priprantame prie įvairių išmaniųjų prietaisų. Namuose beveik visi turime laidinius ar bevielius interneto tinklus. Televizoriai su kiekvienais metais tampa vis išmanesni. Gerus ekranus turi ir mobilieji telefonai.
iliustracija2018-10-20 19:20:21

Dėkingas laikas naujiems antžeminės televizijos DVB-T sprendimams - dabar

Jau senokai laukiame kada visos Lietuvos televizijos pereis prie aukštos raiškos televizijos HDTV. Tas laikas DVB-T jau atėjo. Tam dabar susiklostė visa eilė prielaidų. Pabandykime išsiaiškinti detaliau.
iliustracija2018-08-21 19:33:32

Antžeminė televizija DVB-T išjungiama? Kokios perspektyvos?

"Telia Lietuva" paskelbė apie skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T išjungimą. Ką daryti televizijos žiūrovams? Ar bus išjungtos ir kitos vietinės antžeminės televizijos DVB-T lietuviškos programos?
iliustracija2018-07-03 16:32:46

Kiek kainuos TV priėmimo sistema?

Dažnas TV žiūrovų klausimas būna toks: įsirengiau namą, kiek man kainuos TV priėmimo sistemos įrengimas? Kartais net nepagalvojama, kad į tokius klausimus labai sunku atsakyti nežinant TV žiūrovo pageidavimų. O apsispręsti reiktų kol dar neatlikta apdaila.
iliustracija2018-04-07 17:15:01

Micromega Minium CD grotuvo remontas

Istorija, kuri galbūt padės kitiems, remontuojantiems tokį grotuvą. Kai nepadėjo dviejų VAM1201 lazerių modulių įsigijimas ir keitimas, nusprendėme, kad problema slypi kažkur giliau. Bet apie viską iš pradžių. Remontojant CD grotuvą visada svarbu nustatyti kas yra ne taip.
iliustracija2018-04-03 16:25:51

Investuojame į kriptovaliutas. Ar neapsirinkame?

Naujo atsiradimas visada siejamas su progresu. Kriptovaliutų, kurių viena žinomiausių yra Bitkoinas, atsiradimas taip pat susijęs su naujais atradimais. Reikia pripažinti, kad Blockchain technologija tikrai bus pripažinta žingsniu į priekį ir bus panaudota ne tik kriptovaliutoms.
iliustracija2018-03-20 17:06:47

Kaip tvarkytis su kietaisiais diskais kompiuteryje?

Kartais nutinka taip, kad kompiuteris su Windows 10 OS nemato į jį įdėtų ir prijungtų diskų. Pabandykime pasigilinti į tai. Galbūt diskas neparuoštas naudojimui? Pradedame nuo BIOS. Ar įjungtas disko palaikymas ir kokiame režime? IDE ar AHCI?
iliustracija2018-02-02 18:04:58

Lauko televizijos antenos lietuviškai nemokamai antžeminei televizijai DVB-T

Ankstesniuose straipsniuose sužinojome kaip montuojamos antenos palydovinei televizijai DVB-S2. Šį kartą aptarsime TV antenas, skirtas lietuviškų televizijos programų priėmimui. Tai lauko antenos televizijai be abonentinio mokesčio.
iliustracija2018-01-31 19:13:07

Kaip pasirinkti palydovinį (satelitinį) imtuvą nemokamoms TV programoms?

Palydovinių imtuvų būna labai įvairių, pritaikytų skirtingiems žiūrovų poreikiams. Jie skiriasi ir pagal savo patikimumą, klasę, techninius parametrus. Kaip išsirinkti tai, ko reikia? Palydovinė televizija nemokamai - skamba patraukliai, bet kartais susiduriame su klaidomis.
iliustracija2018-01-31 19:09:39

Kokią palydovinę anteną pasirinkti nemokamoms programoms?

Tai vienas dažniausiai sutinkamų klausimų. Prieš atsakant į jį reikia gerai pagalvoti ko norime iš palydovinės televizijos komplekto. Televizijos antenų montavimas bus atliekamas vėliau, o pirmiausiai turime apsispręsti kokias nemokamas palydovinės televizijos DVB-S2 programas norėsime žiūrėti.
iliustracija2018-01-31 19:07:24

Patogus nemokamų vietinės ir palydovinės televizijos programų perjungimas

Nors jau nemažai televizorių namų ūkiuose atsinaujino, tačiau dar labai nemaža dalis gyvuoja nuo gana senų laikų. Kartais ir naujesni televizoriai yra nepatogūs kelių vaizdo šaltinių prijungimui ir televizijos programų perjungimui.
iliustracija2017-11-22 20:30:48

Radijo programų priėmimas kokybiškai. Misija įmanoma

Taip jau esame pripratę, kad TV programų priėmimui reikalinga antena. Na o radijas juk veikia bet kokį laido galą į antenos lizdą prijungus. Tačiau ne visas radijo stotis taip pavyks priimti kokybiškai.
iliustracija2017-11-12 09:07:02

Įsirenginėjame antenas: kas svarbiausia, su kokiomis bėdomis susiduriame?

Kokybiškam televizijos, radijo programų ar duomenų perdavimo signalų priėmimui yra daug svarbių dalykų. Kartais ne apie visus juos pagalvojame, o apie kai kuriuos ir pagalvojus - pritrūksta informacijos.
iliustracija2017-09-01 09:50:59

Naujas nemokamas LRT televizijos aukštos raiškos kanalas LRT KULTŪRA HD

Nuo 2017 m. rugsėjo ir antrasis nacionalinio transliuotojo televizijos kanalas – LRT KULTŪRA – pradėjo teikti aukščiausios kokybės paslaugą: transliacijas aukštosios raiškos (HD) formatu.
iliustracija2017-08-19 21:42:54

Naujos tendencijos aukštos raiškos televizijos rinkoje Lietuvoje

Anksčiau prognozavome, kad po LRT HD starto ir kitos televizijos pasuks tuo pačiu keliu - pradės aukštos raiškos (HD) televizijos programų transliacijas. Taip, tai pradeda vykti, bet ne pačiu maloniausiu TV žiūrovams būdu.
iliustracija2017-04-04 08:53:46

Panevėžyje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Panevėžyje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Panevėžio apskrityje.
iliustracija2017-04-04 08:52:15

Šiauliuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Šiauliuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Šiaulių apskrityje.
iliustracija2017-04-03 18:54:01

Klaipėdoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Klaipėdoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Klaipėdos apskrityje.
iliustracija2017-04-03 17:06:15

Kaune transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Kaune veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Kauno apskrityje.
iliustracija2017-04-01 19:30:49

Vilniuje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Vilniuje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Vilniaus apskrityje.
iliustracija2017-03-31 10:26:40

LRT Radijo programos Opus dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių LRT programos Opus radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.