Naujienos

Kaip išsirinkti žaidimams skirtą nešiojamą kompiuterį?

2016-10-06 09:04:49

Šiuolaikiniai žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai savo našumu prilygsta stacionariems įrenginiams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žaidimų nešiojamą kompiuterį bei norint mėgautis jo našumu ilgą laiką? Pataria Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai.

foto

Inovatyvios šiuolaikinių įrenginių gamyboje taikomos technologijos leidžia kompaktiškame korpuse integruoti galingus konstrukcijos elementus. Todėl žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai aprūpina mobilumu, kurio negali pasiūlyti joks klasikinis stacionarus kompiuteris. Žaisti galima praktiškai bet kur, o tai ko gero kiekvieno šios pramogos mėgėjo lūkestis.

Pagrindiniai žaidimų kompiuterio parametrai

Žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai turėtų būti aprūpinti tokiais galingais elementais:

-Vaizdo plokštė GPU

-RAM

-Procesorius CPU

Galinga vaizdo plokštė

Galinga ir naši vaizdo plokštė – žaidėjams skirtų nešiojamų kompiuterių pagrindas. Ji atsako už vaizdo kokybę ir sklandumą, todėl turi būti pakankamai sparti tam, kad galėtų susidoroti su šiuolaikiškų žaidimų grafiniais efektais. Vertėtų atkreipti dėmesį į vaizdo plokštės atminties talpą, nes ji remia matomo kompiuterio ekrane vaizdo atkūrimo procesą. Pakankama vaizdo plokštės žaidėjams skirtame kompiuteryje atminties talpa – tai 2 GB. 4 GB vaizdo plokštės jau leis paleisti šiuolaikiškus žaidimus esant maksimaliems nustatymams ir didžiausiai raiškai.

RAM atmintis

Nešiojamo kompiuterio našumas labai priklauso nuo operatyviosios RAM atminties talpos ir spartos. Ji atsako už reikalingų procesoriaus veikimui duomenų saugojimą ir atkūrimą. Kitaip tariant, visi duomenys, kuriuos turėtų apdoroti procesorius (reikalingi, pavyzdžiui, žaidimų paleidimui), yra įrašomi RAM atmintyje. Kuo didesnė jos talpa, tuo greičiau nešiojamas kompiuteris galės atlikti operacijas.

Efektyviam žaidimų apdorojimui rekomenduojama rinktis mažiausiai 6 GB RAM turintį nešiojamo kompiuterio modelį (nors rinkoje prieinami yra ir 16, ir 32 GB kompiuteriai).

Galingas procesorius

Spartus ir našus procesorius (CPU) – labai svarbus žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementas. Jo taktinis dažnis atsako už šimtus operacijų atliekamų per trumpesnį nei viena sekundė laiką. Nuo procesoriaus spartos priklauso bendras nešiojamo kompiuterio galingumas. Šiuolaikiniai žaidimai reikalauja spartaus procesoriaus, remiančio vaizdo plokštės darbą. Jei ieškote geriausio našumo sprendimo, pagalvokite apie tokius procesorius kaip pavyzdžiui, „Intel Core i7“ arba „Intel Core i5“, arba „FX-Series“ serijos „AMD“.

Kaip išsirinkti optimalią nešiojamo kompiuterio konfigūraciją?

Kruopštus ir nuodugnus nešiojamo kompiuterio daugelio parametrų įvertinimas gali būti problematiškas. Todėl savo paiešką rekomenduojama susiaurinti iki 3 svarbiausių elementų, kurie turi didžiausią įtaką įrenginio našumui žaidimų metu.

Kaip išsirinkti jų optimalią konfigūraciją? Pasinaudokite žemiau esančia lentele prieš tai atsakę sau į klausimą, kokius žaidimus ketinate žaisti.



Į kokius dar nešiojamo kompiuterio parametrus verta atkreipti dėmesį?

Kokią operacinę sistemą rinktis žaidėjui?

Operacinė sistema atlieka labai svarbų vadimenį žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje. Rinkoje prienami įrenginiai įvairių populiarios „Windows“ sistemos versijų. Nepaisant to, kad „Microsoft“ diegia naujausius technologijų sprendimus ir optimizavo „Windows 10“ įrangos reikalavimų požiūriu, jos įdiegimas ne visada yra geriausias sprendimas žaidėjams. Senesni žaidimai (3–4 metų senumo) dažnai nėra pritaikyti naujausiai sistemai. Jei ketinate žaisti naujausius žaidimus bei karts nuo karto taip pat paleisti senesnes versijas, rekomenduojama susipažinti su konkrečios operacinės sisemos galimybėmis.

„Windows 10“

Naujausia „Microsoft“ sistemos versija, kuri pasižymi visais 8.14 ir 7 sistemos privalumais. Naujoji sistema gavo geresnį įrangos optimizavimą mobiliesiems įrenginiams, todėl veikia našiau.

„Windows 8“ ir „Windows 8.1.“

Pasirodė 2012 metais. Šiuo metu beveik visi nešiojami kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema turi 8.1 versiją, kurią galima atnaujinti iki naujesnės – „Windows 10“. Šiuolaikiška, „plytelių“ sąsaja puikiai pasiteisina įrenginiuose su jutikliniu ekranu. Tačiau „Windows 8/8.1“ gali turėti problemų su senesnių žaidimų paleidimu.

„Windows 7“

Pasirodė 2009 metais. Meniu skaidrumas, veikimo greitis ir mažas avaringumas lėmė, kad dauguma šia sistema naudojasi iki šiol. „Windows 7“ operacinė sistema yra dažnai atnaujinama, todėl palaiko tiek senesnius, tiek naujesnius žaidimus.

„OS X“

Uždara „Apple“ operacinė sistema, skirta „MackBook“ įrenginiams, yra mažiau populiari tarp žaidėjų dėl nedidelio suderinamumo tiek su naujesniais, tiek su senesniais žaidimais.

Talpus ir spartus kietasis diskas

Kietojo disko talpa žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio atveju nėra tokia svarbi, kaip sparta, su kokia jis atlieka visas operacijas. Spartus kietasis diskas užtikrina lengvą prieigą prie įrašytų duomenų, kas lemia, kad naudojimasis įrenginiu yra kur kas patogesnis. Stacionariuose ir nešiojamuose kompiuteriuose kietieji diskai duomenis įrašo į magnetines plokšteles, kurios sukasi su skirtingu greičiu. Todėl skiriami magnetiniai diskai su 5400 aps./min bei 7200 aps./min. sparta. Kuo spartesnis diskas, tuo spartesnis duomenų įrašymas ir nuskaitymas. Dar geriau rinktis kompiuterį su sparčiu SSD disku, kuris net iki 10 kartų greitesnis už įprastą HDD.



Kokią ekrano įstrižainę rinktis?

Nešiojamų kompiuterių žaidimams atveju reikšmingas mobilumas, tačiau vis dėlto tokiame įrenginyje didžiausia svarba tenka našumui. Visi žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementai turėtų būti aukščiausios kokybės; tai aktualu ir ekranui. Nešiojamo kompiuterio matrica atvaizduojanti Full HD vaizdą – pagrindas. Didelė raiška (1920 x 1080 pikselių) užtikrina tikslų visų grafinių efektų, prieinamų naujausiuose žaidimuose, atvaizdavimą. Negalima nepaminėti, kad šioje rinkoje yra ir dar geresnę kompiuterinės grafikos kokybę užtikrinančių sprendimų – nešiojami kompiuteriai palaikantys 4K 4096 x 3112 pikselių standartą.

Tačiau ne tik raiška turi įtakos pramogų kokybei. Tokios pat svarbos yra ir ekrano įstrižainė. Didesnės įstrižainės ekranas įgalina pastebėti daug detalių pirmame 3D žaidimų plane.

Įprastai žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai turi 15,6 arba 17,3 colio įstrižaines. Vertėtų prisiminti, kad ekrano dydis turi įtakos įrenginio svoriui. Žaidėjui skirtas nešiojamas kompiuteris su 17,3 col. įstrižaine gali sverti virš 3 kg. Toks įrenginys bus mažiau mobilus, o naudojimosi patogumas bus didesnis nei modelio su 15,6 colio įstrižaine atveju.

Žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio ekranas turėtų pasižymėti dideliu ryškumo lygiu, tolygiu pašvietimu ir tiksliu spalvų perteikimu. Svarbus taip pat matricos apdailos tipas – ji gali būti blizgi (angl. glare) arba matinė.

Matrica: blizgi ar matinė?

Blizgi matrica geriau perteikia spalvas, tačiau linkusi atspindėti šviesą, todėl naudojimasis kompiuteriu su tokiu ekranu labai saulėtoje vietoje gali būti nelabai patogus.



Matinė matrica sugeria šviesą, tačiau kartais gali susidaryti įspūdis, jog matiniame ekrane atvaizduojamoms spalvoms trūksta gylio.



Optinis įrenginys žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje

Žaidimų nešiojamų kompiuterių atvejais daug modelių neturi optinio įrenginio, nes jo vietą užima moderni aušinimo sistema. Tačiau jeigu jums svarbu, kad įrenginys įrašytų ir skaitytų DVD diskus, prieš pirkimą, pasitikrinkite, ar pasirinktas konkretus kompiuteris turi optinį įrenginį.

Jei nešiojamas kompiuteris neturi optinio įrenginio, o jūs norite naudotis žaidimais ar kitomis programomis, įrašytomis į CD/DVD diskus, praktišku sprendimu gali būti išorinio optinio įrenginio įsigijimas atskirai.

Žaidimų nešiojamų kompiuterių mobilumas

Žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris turėtų būti aprūpintas kuo įmanoma didesniu išorinių jungčių (įvesties/išvesties) skaičiumu. Sąrašas jungčių, į kurias vertėtų atkreipti ypatingą dėmesį:

HDMI – skaitmeninė išvestis video ir audio signalo siuntimui neprarandant vaizdo kokybės. Ypač naudinga tais atvejais, jei prie nešiojamo kompiuterio norite prijungti monitorių ar projektorių ir mėgautis žaidimu dideliame ekrane.

DisplayPort – panašių į HDMI savybių jungtis, tačiau sukurta kompiuterinės įrangos poreikiams. Yra tikimybė, kad ji gali būti nesuderinama su kai kuriais signalo imtuvais, pvz. senesniais LCD TV.

USB 3.0 – greita USB jungtis pravers, jei norėsite žaidimą ar kitą programą iš flash atminties perkelti į kompiuterį. Ši jungtis pasižymi didesniu pralaidumu nei USB 2.0.

USB 3.1 (Type C) – naujausia ir sparčiausia universali jungtis šiuo metu esanti rinkoje.

RJ-45 – būtina jungtis, jei norite paleisti žaidimą LAN tinkle ir žaisti su kitais žaidėjais tinkle. Taip pat naudojama Ethernet tinklo kūrimui.

Ausinių/mikrofono jungtis – ypač svarbi, jei norite prie nešiojamo kompiuterio prijungti išorinį garso imtuvą, pvz., ausines ar garsiakalbius. Tai gai būti 2 atskiros įvestys garsiakalbiui ir mikrofonui arba 1 all in one standarto įvestis.

Jei norite mėgautis aukščiausio lygio patogumu žaidimų metu, pagalvokite taip pat ir apie priedus (ausines su mikrofonu, žaidimų pelę, aušinimo padą, žaidimų klaviatūrą).

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
       2024-04-04 14:32:35

Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos, įvykdžiusi viešųjų pirkimų procedūras, šiemet sėkmingai įsigijo ir sulaukė 415 kg stiklinės stadijos europinių ungurių. Tiekėjas žuvis pristatė specialiose talpyklose, pritaikytose saugiam gyvų žuvų transportavimui, tiesiai iš Prancūzijos.
       2024-04-04 14:09:28

Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus

Daugiau nei 6500 pranešimų iš gyventojų vien tik per kovo mėnesį. Ir virš pusės tūkstančio užblokuotų nuorodų per beveik metų laikotarpį. Lietuvos paštu apsimetantiems sukčiams toliau siautėjant ir mobiliojo ryšio vartotojus atakuojant žinutėmis, bendrovė gyventojus kviečia išlikti budriais.
       2024-04-03 10:20:23

Ekonominiai ciklai: ar žinote, kaip jais pasinaudoti jūsų naudai?

Investuodami turėtume domėtis ne tik tuo, į ką bei kiek investuoti, tačiau ir kada tai daryti – ar mūsų investicijos bus pelningos, labai priklauso nuo ekonominių ciklų.
       2024-04-02 09:49:57

Pavasaris – vagišių darbymetis: neša kepsnines, net ir sunešiotus batus

Kaip rodo statistika, pavasaris – ilgapirščių darbymetis. Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, vagys suaktyvėja kovą, o vis labiau šylant orams ir dar labiau įsibėgėja – praėjusių metų kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su šaltuoju sezonu, vagysčių skaičius išaugo maždaug trečdaliu.
       2024-03-30 09:45:42

Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ pranešė atlikusi pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve „Airbus A220-300“. Antžeminis bandymas buvo atliktas aviakompanijos bazėje Rygoje.
       2024-03-29 18:12:09

Pensijos tolsta, darbuotojai sensta. Keisti požiūrį privalės ir darbdaviai

Amžius, kuomet Lietuvos piliečiai gali išeiti į senatvės pensiją, šiemet pasiekė 64 metus ir 8 mėnesius vyrams bei 64 metus ir 4 mėnesius moterims. Abiejų lyčių pensijos amžius susilygins 2026 metais, kai pasieks 65 metus ir daugiau nebeaugs.
       2024-03-29 14:30:49

Žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina.
       2024-03-28 19:17:33

Seimas spręs, ar leisti gyventojams pasitraukti iš pensijų kaupimo

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Ligitos Girskienės pristatytas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma suteikti asmeniui teisę bet kuriuo metu atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime ir atgauti sumokėtas pensijų įmokas.
       2024-03-28 13:42:30

Daugiau nei ketvirtadalis vairuotojų vėluoja laiku atlikti techninę apžiūrą

Nors Lietuvos įstatymai įpareigoja vairuotojus kas 2 metus atlikti automobilio techninę apžiūrą, 2023 m. „Transekstos“ duomenimis, net 26 proc. automobilių savininkų pernai vėlavo tai padaryti.
       2024-03-28 13:39:30

Pasiūlymas internete lėmė prarastą laisvę: kaip atskirti verbavimą?

„Siūlome nemokamai mokytis anglų kalbos ir šokių“ – toks, atrodytų, nekaltas skelbimas internete tapo lemtingu net apie 50 merginų Lietuvoje. Už „nemokamas“ pamokas jos galiausiai priverstos atsiskaityti priverstiniu darbu striptizo klube.
       2024-03-28 12:30:19

Stalo žaidimai šeimai: linksmybės ir mokymosi derinys

Stalo žaidimai – tai ne tik puikus būdas praleisti laiką su šeima, bet ir galimybė mokytis bei tobulėti. Nuo senovės Egipto ir Mesopotamijos laikų žmonės rinkdavosi prie bendro stalo žaisti žaidimus, kurie lavintų protą, strateginį mąstymą ir socialinius įgūdžius.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.