Naujienos

Kaip kalėdiniu laikotarpiu nepermokėti kviečiant taksi ar pavežėją mieste?

2016-12-20 13:51:39

Artėjant šventėms, daugiau perkama ne tik dovanų, bet ir keliaujama. Lietuviai skuba sveikinti artimuosius, praleisti laiką su šeima ir kartais per neatidumą stipriai permoka už taksi ar pavežėjų paslaugas.

foto

Kaip rodo statistika, per šventes kelionės pabrangsta iki dviejų kartų, o vidutinė kelionės trukmė gruodį pailgėja iki 20 procentų. Rinkoje esama atvejų, kai dėl didelės automobilių paklausos net ne per šventes kaina keliama 3 kartus. Norint išvengti nemalonių situacijų dėl per didelių kainų, reikia laikytis keturių paprastų patarimų.

„Švenčių laikotarpis vienas įtempčiausių taksi rinkoje. Gruodžio savaitėmis ir ypač savaitgaliais automobilių poreikis rinkoje labai išauga, vairuotojų skaičius lieka toks pat ar dėl švenčių net sumažėja, o ir pagrindinės gatvės sustoja dėl spūsčių ir oro sąlygų. Natūralu, kad kalėdiniu laikotarpiu įprasti tarifai dėl didelės paklausos ir, norint motyvuoti vairuotojus dirbti per šventes, šiek tiek padidėja. Problema ta, kad ne visi rinkos dalyviai skaidriai informuoja vartotojus apie taikomus tarifus, tai labiau būdinga pavieniams gatvėje stovintiems vairuotojams. Todėl šiuo laikotarpiu keleiviai turi būti itin atidūs ir rinktis tas įmones, kurios apie kainą praneša skaidriai ir atvirai savo mobiliose programėlėse ar tinklapiuose“, – sako didžiausio Lietuvoje taksi ir pavežėjų vairuotojų tinklo „eTaksi“ vadovas Andrius Norkaitis ir dalinasi keturiais patarimais, kaip švenčių laikotarpiu nepermokėti už taksi ar pavežėjų paslaugas.

Pirmas patarimas: suplanuokite kelionei daugiau laiko

Kaip teigia A. Norkaitis, gruodžio antroje pusėje keliones mieste reikėtų planuoti šiek tiek anksčiau, nes rasti laisvą automobilį užtruks daugiau laiko: „Šventiniu laikotarpiu reiktų atsakingiau planuotis laiką, nes užsakymų skaičius yra didesnis nei įprastai, o kelionės Vilniuje dėl spūsčių ir oro sąlygų, lyginant liepos ir gruodžio mėnesius, pailgėja 20 procentų. Todėl norint nepavėluoti į svarbų susitikimą ar renginį, automobilį reiktų kviestis kiek anksčiau. Tai užtikrins, kad neteks gatvėje gaudyti pavienio vairuotojo, kuris gali nevisiškai skaidriai pateikti kelionės kainą.“

Antras patarimas: automobilius kvieskite per programėles

Kelionės planavimas per programėles turi keletą privalumų: „Mobilioje programėlėje yra aiškiai nurodomas tarifas ir preliminari kelionės kaina. Mobiliosios programėlės operatorius užtikrina, kad su ja dirbantys vairuotojai taikys galiojantį tarifą, o esant neaiškumams dėl kainos, visada galima kreiptis į bendrovę ir, jei kaina iš tikro buvo paskaičiuota neteisingai, gauti kompensaciją. Be to, praradus daiktą, žymiai paprasčiau surasti automobilį, kuriame jis buvo paliktas“, – pasakoja A. Norkaitis.



Verta paminėti, kad šie privalumai ir apsaugos galioja tik tuomet, kai keleivis sėda tik į išsikviestą automobilį.

Trečias patarimas: žinokite, iš ko susidaro kaina

Anot A. Norkaičio, kviečiant automobilį per programėlę, reiktų atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir iš ko ji susideda, nes ne visi rinkoje veikiantys tiekėjai aiškiai ją pateikia: „Esant tokiai situacijai, kartais kelionės pabaigoje tenka nemaloniai nustebti bei susimokėti daugiau, nei tikėjotės. Programėlėje turi būti aiškiai nurodomos kainos dedamosios – įsėdimo mokestis, kilometro kaina (dieninis, naktinis, užmiesčio tarifas) bei prastova.“

Pasak jo, taksi atveju šiuos dalykus skaičiuoja taksometras, kuris visos kelionės privalo būti įjungtas. Šiek tiek kita situacija su pavežėjais: čia kainą skaičiuoja GPS pagrindu veikiančios programėles ir papildomai be įsėdimo ir kainos už kilometrą, skaičiuojamas visas kelionės laikas, už kurį keleivis moka. Dėl šios priežasties kelionių su pavežėjais kaina tiesiogiai priklauso nuo kelionės trukmės, kuri gruodį dėl minėtų priežasčių kaip tik pailgėja: „Todėl pigi kilometro kaina nėra lygi mažai kelionės kainai. Vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į visus tarifus bei tuo metu taikomą dinaminę kainodarą (angl. „surge pricing“), kad kelionė „staiga“ nepabrangtų 3 ar daugiau kartų.“

Ketvirtas patarimas: kvieskite tik žinomos įmonės automobilius

„Norint kalėdiniu laikotarpiu nepermokėti kviečiant taksi ar pavežėją, geriausia automobilį kviestis tik iš patikimos, žinomos įmonės. Tokiu atveju būsite tinkamai informuoti apie taikomus tarifus, bus užtikrinta aptarnavimo kokybė. Ne vienerius metus rinkoje veikiančios įmonės skirtingai, nei gatvėje „pagauti“ vežėjai, nerizikuos savo įvaizdžiu dėl vienadienio uždarbio. Be to, rinkdamiesi jau žinomą vardą, būsite užtikrinti skaidria kaina, galėsite įvertinti kelionę, palikti pageidavimų ar pastabų. Tokios bendrovės paprastai stipriai atsižvelgia į komentarus dėl vairuotojų ar kelionės salygų“, – pataria A. Norkaitis

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.