Naujienos

LRT režisierius: naujoje televizijos studijoje galėsime matyti ir tikrą dramblį

2017-02-15 18:06:41

LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba trečiadienį oficialiai pristatė savo naująją studiją. Pasak LRT atstovų, tai – vienintelė tokia ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Hibridine vadinamoje studijoje judės kameros-robotai, o televizijos žiūrovai galės joje matyti ir egzotinių gyvūnų arba kartu su vedėju leistis į kelionę, pvz., į Uralo kalnus.

„LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos studijoje galėsime matyti ne tik gyvą dramblį, o iš principo bet ką – net ir greitą kelionę iki Uralo ir atgal kartu su vedėju. Žiūrovas matys augančius 3D objektus: dramblius, mašinas, kalnus, planetas ir t. t. Viską darome tam, kad žiūrovui būtų įdomu, kad jis įsijungtų televizorių ir sakytų: o, įdomu, pažiūrėsiu dar“, – sako LRT TELEVIZIJOS vyresnysis režisierius Justas Puluikis.

Jo teigimu, tai – vienintelė studija Lietuvoje, kuri turės robotizuotas kameras. „Nei viena televizija tokių neturi. Tikimės, kad žiūrovui rodysime modernesnį ir įdomesnį vaizdą, su daugiau judesio“, – sako režisierius.

Naujienų tarnybos studija taip pat turi virtualių objektų rodymo galimybę, kurią panaudojus, LRT išsiskirs iš kitų naujienų tarnybų, mat, kaip sako LRT inovacijų vadovas Arnas Zuikis, tokios hibridinės studijos niekas neturi ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

„Tai yra hibridinė studija – realioje studijoje naudojami virtualūs objektai. Tikra studija – tai stalas, kėdės, ant kurių gali atsisėsti. Virtualiose studijose vedėjas stovi žaliame fone, ten nėra nieko tikro, o hibridinė studija yra ta, kurioje yra realūs baldai, objektai, tačiau ji turi papildytos realybės objektų“, – aiškina LRT inovacijų vadovas.

Pasak A. Zuikio, pasaulyje tokio tipo studijos – visiška sensacija ir naujiena, technologijų ir kitų sričių tobulybė. Jo teigimu, tokių studijų galima aptikti tik pas didžiųjų valstybių transliuotojus – Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje.

Studija atnaujinta iš pagrindų

Studijoje atnaujinti ir kiti dalykai: padidintas studijos plotas, pakeista apšvietimo sistema, taip pat yra du dideli itin aukštos raiškos ekranai, įdiegta ir viena pažangiausių pasaulyje orų atvaizdavimo sistemų. „Studija atrodo labai moderniai. Įėjus tiesiog malonu būti: tvarkinga, švaru, nauja, blizga. Galima keisti apšvietimus, stalą, važinėja robotizuotos kameros. Vienu žodžiu, ateini į studiją ir sakai – modernu“, – džiaugiasi vyresnysis LRT režisierius.

Studijos atnaujinimo idėjai įgyvendinti prireikė daugiau nei metų. „Viskas prasidėjo nuo projekto, kaip galėtų atrodyti studija. Mano užduotis – kaip padaryti, kad ji ne tik gerai atrodytų, bet ir būtų funkcionali ir daug metų neatsiliktume nuo naujovių“, – pasakoja A. Zuikis.

Jo teigimu, teko ilgai galvoti, ką pakeisti ne tik vizualiai, bet ir techniškai, kokias inovacijas pritaikyti.

„Ieškojome, kas galėtų būti funkcionalu, kad studija galėtų kisti. Šią studiją gali perdaryti piršto spragtelėjimu, pvz., uždėti kokias tik nori lubas ir jos atrodys kaip tikros arba perdažyti sienas“, – privalumus vardija inovacijų vadovas.

Studijos stalas taip pat neatsilieka funkcionalumu – sudarytas iš daugybės detalių jis gali keisti spalvas, būti sumažinamas ar didinamas. Studijos dizainą, kaip ir ankstesnės naujienų studijos, kūrė dailininkas Egmontas Bžeskas.

Darbo – daugiau

Vis dėlto atnaujinta studija – džiaugsmas žiūrovų akims, tačiau papildoma užduotis su naujienomis dirbančiai komandai. „Daugėja darbo. Robotizuotos kameros pereina režisieriaus kontrolėn, tad reikės pačiam galvoti, kada paleisti robotą, jausti ir prisiminti, kur robotas važiuoja, kad neužgautų gyvo operatoriaus ar svečio ir padarytų tai, ko tu tikiesi“, – pasakoja J. Puluikis.

Daugiau darbo atsiranda ir laidos vedėjams. „Pokyčių bus, ypač tais atvejais, kai rodysime virtualius objektus, kurių realiai patys vedėjai nemato. Tokius objektus jie matys tik žiūrėdami į televizoriaus ekraną, o bendrauti su jais juk vis tiek reikės. Jeigu mes, tarkime, sugalvosime parodyti gyvą dramblį, kuris kartas nuo karto pažiūrės į vedėją, tai vedėjas taip pat turės sureaguoti ir pažiūrėti į tą dramblį, nes kitaip nebus kontakto“, – šypsosi vyresnysis LRT režisierius.

Dar patrauklesnės naujienos

Naujienų tarnybos vadovo Audriaus Matonio teigimu, tikimasi, kad šiuolaikinės technologijos LRT TELEVIZIJOS žinias padarys dar patrauklesnėmis. Iš naujienų studijos, kaip ir iki jos modernizavimo, kasdien bus transliuojamos visos LRT TV naujienų tarnybos laidos: „Labas rytas, Lietuva“, „Laba diena, Lietuva“, „Šiandien“, „Panorama“ bei kitos žinių laidos, taip pat ir apžvalginė „Savaitė“. Iš viso – apie 7 valandas kasdien darbo dienomis.

A. Matonis primena, kad neseniai atliktos apklausos duomenimis, LRT, kaip žiniasklaidos priemonės, veiklą teigiamai vertina kiek daugiau nei aštuoni iš dešimties (83 proc.) suaugusių Lietuvos gyventojų. Iš septynių per „Baltijos tyrimų“ apklausą pateiktų žiniasklaidos grupių LRT geriausiai įvertinta pagal tokius kriterijus, kaip kultūros puoselėjimas, žiūrovų ugdymas, patikimumas ir objektyvumas.

„LRT TV naujienų tarnyba savo laidose nuosekliai diegia naujausias filmavimo ir tiesioginių transliacijų technologijas, pavyzdžiui – dronus ir mobilųjį internetą, ir pirmauja tarp kitų šalies transliuotojų pagal jų naudojimo apimtis. Naujoji naujienų studija sustiprins LRT, kaip moderniausio transliuotojo Lietuvoje, įvaizdį“, – tikisi A. Matonis.

lrt.lt

Ši naujiena peržiūrėta 4782 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.