Naujienos

Jaunas profesijos mokytojas: „Man patinka svajoti ir tas svajones įgyvendinti"

2017-03-15 11:02:44

Profesinės mokyklos slenkstį Nerijus Poliakas peržengė, dar gerai nežinodamas, kuriuo keliu eiti. „Prisipažinsiu, baigęs mokyklą, nebuvau nusprendęs, kuo noriu būti.

Tuo metu specialybę rinkausi gana atsitiktinai, tačiau ilgainiui mokydamasis susipažinau su daugiau profesinėje mokykloje dėstomų įdomių sričių - ypatingai susidomėjau metalo apdirbimu," - pasakoja Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro absolventas, šiandien - profesijos mokytojas ir įmonės „Standa" CNC frezavimo staklių operatorius-programuotojas N. Poliakas.

- Metalo apdirbimo staklininko profesija nebuvo Jūsų pirmasis pasirinkimas. Susidomėjimas šia sritimi gimė vėliau. Kas paskatino mokytis naujo dalyko?

- Tuo metu mokiausi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Transporto ir verslo skyriuje. Ten yra įrengtos įvairios dirbtuvės, jose - šaltkalvystės ir kitokia metalo apdirbimo įranga. Man buvo įdomu ir profesijos mokytojas laisvu metu mane šio bei to pamokydavo, leido išbandyti įrengimus. Savo susidomėjimo neslėpiau ir mano smalsumas buvo tik skatinamas - bebaigiant profesinę mokyklą tapau mokymo centre naujai įrengtų metalo apdirbimo dirbtuvių vedėju. Man buvo leista mokytis dirbti su moderniausia įranga, stažavausi ir perėmiau patirtį iš šios srities profesionalų. Pajutau, jog dirbti šioje srityje man be galo patinka.

Dar po metų buvau pakviestas čia dirbti mokytoju - dirbu su būsimais metalo apdirbimo staklininkais ir mechatronikais -, o taip pat iškart įstojau į kolegiją, kur greitu metu baigsiu mechaninių technologijų inžinerijos studijas. Lygiagrečiai šiuo metu dirbu ir mėgstamą darbą vienoje iš įmonių, kur esu atsakingas už detalių apdirbimo technologijos kūrimą, staklių programavimą pagal turimą apdirbimo technologiją, jų aptarnavimą ir detalių gamybą. Džiaugiuosi tuo, ką dabar darau ir judu tik pirmyn.

Labiausia mane motyvuoja galimybė nuo iki pagaminti viską savo rankomis, akivaizdžiai pamatyti darbo rezultatą, analizuoti problemas, su kuriomis susiduriu dirbdamas, ir pasidžiaugti, kai tas problemas pavyksta išspręsti. Man svarbu daryti tai, kas man patinka. Man patinka svajoti ir tas svajones įgyvendinti. Tikiu, kad ateityje turėsiu savo dirbtuves ir būsiu pats sau šeimininkas.

- Jūs - mokytojas-praktikas. Kaip darbinė patirtis įmonėje pasitarnauja mokant būsimus specialistus profesinėje mokykloje?

- Iki tol, kol nedirbau gamybos įmonėje, labiausia stengiausi išnaudoti mokykloje esamas galimybes. Mokydamasis dirbti moderniais įrengimais mokyklos dirbtuvėse negailėjau savo laiko po tiesioginio darbo ir mėgindavau pats pagaminti įdomesnę detalę, išmėginti įvairias metalo apdirbimo technologijas.

Profesinių išbandymų siekimas, noras mokytis ir tobulėti mane stumia ir jau dirbant įmonėje bei derinant savo įgautą patirtį su dėstymu profesinio mokymo centre. Manyčiau, meilė tam, ką darau, tik sustiprėjo. Jaučiu, kad mano požiūris į darbą yra kur kas brandesnis.

Neabejotinai pagerėjo pamokos kokybė, turiu kuo papildyti jos turinį. Darbinė patirtis gamyboje - faktorius, leidžiantis man jaustis tvirčiau. Juk turiu kur kas daugiau žinių ir gebėjimų organizuojant darbą su įvairiomis metalo apdirbimo staklėmis, išmanau sunkiųjų, spalvotų metalų apdirbimo subtilybes. Mano darbe natūraliai mokausi kiekvieną diena - tai neišvengiama ir būtent tai mane labiausia motyvuoja.

- Įmonėje dirbti pradėjote prieš metus. Nepaisant to profesijos mokytojo pareigų neapleidote. Kai kuriems kiltų natūralus klausimas, kodėl, juk įmonė, tikėtina, gali pasiūlyti solidesnį atlyginimą, o ir būtų galima susikoncentruoti vos į vieną veiklą. Taigi kuo brangi pedagoginė veikla?

- Pirmiausia, jaučiu įsipareigojimą ir dėkingumą. Būtent šiame profesinio mokymo centre aš pirmą kartą susipažinau su metalo apdirbimu - sritimi, kuri mane įtraukė. Kita vertus, man iš tikro patinka mokyti. Ir šis jausmas tik stiprėja - juk dabar aš galiu perduoti realioje darbo vietoje įgautą patirtį. Labai džiaugiuosi, kad galiu abiems šioms veiklos rasti laiko ir sėkmingai jas derinti.

- Apie Jus atsiliepiantys mokiniai dažnai mini ne tik patirtį, kuria su jais pasidalijate, bet ir akcentuoja, kad Jūsų pamokose tvyro pozityvi atmosfera, tad mokytis ne tik įdomu, bet ir smagu. Kaip pavyksta sukurti tokią aplinką?

- Aš tiesiog stengiuosi, kad žmonėms, esantiems šalia manęs būtų gera. Man pačiam mokytis ir dirbti sekasi kur kas geriau, kai tai darau su gera nuotaika ir pozityviais žmonėmis. Mano mokiniai - lygiai tokie pat žmonės kaip ir aš, tad draugiškas, kolegiškas santykis man yra ypatingai svarbus. Taip ir mokymosi procese: bendrauji, džiaugdamasis gyvenimu, pasitinki žmogų - mokinį - koks jis bebūtų ir iš kur jis bebūtų, su šypsena. Mokai ir parodai jam, kas ne taip, geranoriškai ir subtiliai juokaudamas.

- Jūs - profesinio mokymo centro, kuriame dirbate, absolventas. Ką žvelgdamas į praeitį prasmingiausio primenate iš savo mokymosi laikotarpio?

- Patys geriausi prisiminimai - pietų pertrauka mūsų grupės vadovės klasėje: valgydavome, juokaudavome, kalbėdavomės ir apie rimtus dalykus. Jautėme artumą, buvome drauge. Prisimenu ir savo vadovų ir mokytojų nuolatinį palaikymą. Taip dalis manęs čia ir užaugo.

- Kalbantis vis girdžiu apie nuolatinį mokymąsi ir tobulėjimą. Daugelį mūsų reikia motyvuoti, stumtelėti, kad padarytumėme pasirinkimus. Jūsų atveju, regis, veržimasis į priekį yra savaiminis. Kur to paslaptis?

- Kai nieko nedarai, nesimokai, neieškai - tiesiog gyveni pasyviai -, gresia monotonija, aptingsti, nesidžiaugi tuo, ką darai kasdien. Esu įsitikinęs, kad džiaugsmą gali patirti tik nuolat veikdamas, nerdamas į iššūkius, atlikdamas prasmingus veiksmus. Man asmeniškai patinka ieškoti sprendimų, kaip atlikti vieną ar kitą užduotį, aiškintis, kodėl taip, o ne kitaip ją įgyvendinti. Tai teikia džiaugsmo.

- Žvilgtelėkime iš šalies: profesinėje mokykloje domėjotės metalo apdirbimu, vėliau pasirinkote artimas studijas aukštojoje mokykloje, pradėjote dirbti įmonėje ir tęsiate pedagoginę veiklą. Kas vienija šią virtinę pasirinkimų - atsitiktinumas ar tikslas?

- Iš pradžių - turbūt atsitiktinumas. Tačiau to paties įsidarbinimo mokymo centre nelaikau visiškai nuo manęs nepriklausiusiu procesu. Manau, kad mokymo centro darbuotojai įžvelgė manyje potencialą, juk buvau ir esu žingeidus žmogus. O vėliau, jau dirbant mokykloje, ėmiausi visko į savo rankas.

- Ką patartumėte jauniems žmonėms, kurie dar tik galvoja apie savo profesinę ateitį?

Numoti ranka į artimųjų ar draugų patarimus nevertėtų, tačiau siūlyčiau labai gerai pamąstyti, ko pats žmogus nori. Profesinė mokykla ar universitetas, prestižinė ar ne tokia gerai apmokama profesija - tikrai ne tai apibūdina žmogų ar nulemia jo sėkmę.

Turiu pažįstamą, kuris savo darbines veiklas keitė turbūt keliolika kartų. Po daugelio sričių, kartais radikaliai besikeičiančių viena nuo kitos, išbandymo, jis pagaliau rado sau labai patinkantį darbą, džiaugiasi solidžiu atlyginimu ir galimybe dirbti patogiu laiku. Tad patarčiau išmėginti kuo daugiau skirtingų krypčių, patikrinti save. Lygiai taip pasisekė ir man - aš esu laimingas žmogus.

Ši naujiena peržiūrėta 3547 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.