Naujienos

Ruošiame vaikus gyvenimui, ne mokyklai

2017-09-14 21:39:19

Ar žinojote, kad 4 metų vaikai per dieną užduoda daugiau nei 400 klausimų? Ir ar žinojote, kad jeigu žmogaus smegenys būtų kompiuteris – galėtų apdoroti 38 kvadrilijonus (1015) duomenų per sekundę?

Tuo tarpu, galingiausias pasaulio kompiuteris „BlueGene“ gali įveikti tik 0.002 % šio kiekio! Ar aplinka, kurioje mokomės ar gyvename moko mus bei mūsų vaikus atrasti ir panaudoti šį neįtikėtiną potencialą?

Pagal garsiausių pasaulio dienraščių „The Economist“ ir „The New York Times“ prognozes, laisvai samdomų darbuotojų (angl. Freelance workers) žinios ir įgūdžiai kardinaliai pakeis verslo veiklą, produktus bei paslaugas. Jų kuriamos aplikacijos pakeis visuomenės įpročius, kuriuos tik dabar pradedame pastebėti ir atpažinti. Verslumas bei socialinis verslas – tai du sektoriai, kurie patyrė didžiausią augimą per pastaruosius 10 metų. Šiandien labiausiai augantis apgyvendinimo tinklas „AirB&B“ neturi jokios nuosavybės, o didžiausias taksi tinklas „Uber“ neturi nė vieno automobilio. Visa tai parodo, kad mes tampame vis labiau nepriklausoma ir virtualia visuomene, todėl darbo jėga privalo būti lankstesnė, prisitaikanti, daugiadisciplinė, pasitikinti savimi ir kūrybiškesnė nei kada nors anksčiau.

Dabartinės mokyklos ir visa švietimo sistema ruošia mūsų vaikus ateičiai, tačiau mes net negalime įsivaizduoti, kokia ji bus. Negalime numatyti ateities, tačiau esame tikri, kad mūsų vaikai neišvengiamai susidurs su kliūtimis, atmetimu, terminais, savigarbos klausimais, konfliktais, pergalėmis ir pralaimėjimais, sąskaitų apmokėjimu, problemomis ir iššūkiais santykiuose.

Dabartinė mokykla neruošia vaikų šiems iššūkiams, ji neruošia ir lyderių, neišmoko vaikų gyventi šiame sudėtingame pasaulyje ir jaustis laimingais – mokykla ruošia vaikus egzaminams.

Tačiau kodėl neišmokius mūsų vaikų problemų sprendimo technikų? Arba kaip bendrauti be smurto, derėtis? Kaip pasitikėti savimi, puoselėti kūrybiškumą ir turėti drąsos? Kaip nepalūžti ir ugdytis savidiscipliną, padedančią įgyvendinti idėjas? Kodėl neišmokius mūsų vaikų lyderystės įgūdžių, kad jie galėtų būti lyderiais ne tik savo gyvenimuose, bet ir darbe, šeimoje, bendruomenėje, ar net visame pasaulyje?

Yra begalė tyrimų, kurie įrodo, kad kuo anksčiau suteikiame vaikams pasitikėjimo savimi, savivertės ir savistabos įrankių – lyderystės ir empatijos įgūdžių, kritinio mąstymo, įgimto smalsumo puoselėjimo, žaismingumo ir kūrybiškumo – tuo mažiau reikalingos intervencijos iš artimųjų ar valstybės dėl kylančių emocinių, psichologinių ar fizinių iššūkių. JAV ir Danijoje vykusiuose 2 nepriklausomuose tyrimuose įrodyta, kad 1 euras skirtas ankstyvųjų metų integracijai, sutaupo po 7 eurus būtinoms intervencijoms (terapijų, psichologinių konsultacijų ir pan.) ateityje. Beje, kitose 3 tarptautinėse studijose įrodyta, kad asmenims, kurie mokosi gamtoje ir puoselėja ryšį su gamta, galimybės susirgti depresija ar kitomis psichologinėmis ligomis yra ženkliai mažesnės ir jie turi aukštesnius kognityvinius gabumus, daugiau pasitikėjimo savimi ir gilesnę savistabą.

Kiekvienas vaikas turi skirtingą talentų rinkinį: problemų sprendimo ir perspektyvos matymo, saviraiškos (nuo sporto ir matematikos ar mokslų iki skirtingų menų ir kūrybiškumo), empatijos, kalbų ir gamtos. Kiekvienas vaikas turi įgimtas savybes, galinčias padėti jam būti lyderiu – ne tik jų pačių gyvenimuose ar siaurose srityse, bet ir karjeroje, bendruomenėje, sprendžiant plačiojo pasaulio problemas. Įsivaizduokite, kaip atrodytų pasaulis, kuriame kiekvienas būtų ugdomas lyderiu, įsivaizduokite visas idėjas, kūrybiškumą, pozityvią komunikaciją ir galimybes tokioje visuomenėje!

Niekas iš mūsų nemąsto taip pat, mes neturime vienodų talentų ir būdų išreikšti save. Mes neturime vienodų stiprybių ar silpnybių. Dabartiniai švietimo sistemos principai bando mūsų vaikus suvienodinti, formuoti juos į vieną grubią formą, paruošti egzaminams, neatsižvelgiant į vaikų individualumą, unikalias perspektyvas, talentus, kūrybiškumą, akademinius interesus ir sprendimų priėmimo galimybes. Ugdymas įgyvendinamas konvejerio principu, kur sėkmei pasiekti reikalingas paklusnumas. Bet gyvenimas nėra linijinis – jis susideda iš kreivių, sezonų, pikų ir sąstingių.

5-iametis nėra pusė 10-mečio, taip kaip 20-metis nėra pusė 40-mečio. Mums ir mūsų vaikams, ateities paveldėtojams, nėra suteikiami įrankiai, kad galėtume atšvęsti savo įgimtą smalsumą, kūrybiškumą ir didžiulį norą išbandyti ar sukurti naujus dalykus. Kodėl? Kas atsitiko su 400 klausimų, kuriuos užduoda 4-metis? Ar mes užveriame duris savo smalsumui ir kūrybiškumui tam, kad atitiktume švietimo sistemos standartus? Ar mes pasirengę vystytis kartu su gyvenimo pokyčiais ar norime prisitaikyti prie reikalavimų, kuriuos mums kelia aplinka, karjera, medijos?

Ar mes žinome, kaip panaudoti – arba tiksliau, atgaivinti – įgimtus gebėjimus, kad galėtume atšvęsti mūsų Unikalumo Deklaraciją – Deklaraciją apie tai Kas Mes Esame ir Ką Mes atstovaujame? Ar mes pasiruošę atmetimams, iššūkiams, lyderystei ir komandiniam darbui, komunikacijai, bendravimui be smurto, laiko planavimui, biudžeto sudarymui, projektų valdymui ir užbaigimui, nuolatiniams išbandymams, empatijai, racionaliam ir kritiniam mąstymui, žmogiškumui? Mes galime būti tikri dėl vieno dalyko ateityje – šie dalykai bus ir su jais reikės tvarkytis. Tai kodėl mes jų nesimokome pagrindiniame ugdyme?

Šios mintys ir pamąstymai įkvėpė mus pristatyti naują mokymosi, švietimo ir vystymosi modelį mūsų vaikams ir bendruomenei. Modelį, kuris paruoštų gyvenimui ir tikrajai lyderystei: iššūkiuose, problemų sprendime, laimėjimuose, patirtyse ir įvairiose mokymosi situacijose, kurias jie patirs savo kelionėje. Mokymo planas skiria didelį dėmesį Waldorf’o ir Lauko pedagogikos metodologijoms, kurios vystys šias savybes ir patirtis. Neapsiribojant tuo, planas taip pat apima ir kitus principus, įskaitant tradicinės rytų filosofijos savistabos ir disciplinos ugdymą.

Mes norime vystyti vaiką visapusiškai – ugdyti jo protą, kūną, emocijas ir sielą. Mes telkiame dėmesį į padrąsinimus ir kuriame tokią mokymosi patirtį, kad vaikai užaugtų į empatiškus, turinčius aukštą savivertę, kūrybiškus, atsparius ir užjaučiančius jaunuolius. Gilus supratimas ir ryšys su akademiniais dalykais bus įgyjamas per interaktyvų tyrinėjimą, puoselėjant smalsumą ir integruotą mokymąsi, problemų sprendimą, kritinį mąstymą ir projektus vietoje instrukcinio ir linijinio mokymo. Mes siekiame parengti lyderius, kurie galėtų spręsti, tvarkytis, pritaikyti ir įdiegti problemų sprendimo įrankius ir strategijas, sprendžiant tiek akademines, tiek išorinio pasaulio problemas. Mes norime, kad jie augtų švęsdami savo įgimtą kūrybiškumą ir nebijodami išbandyti naujoves. Mes norime, kad jie gerbtų patys save ir aplinkinius, žinotų ir vertintų savo bei kitų unikalumą.

Mokymo planas sudarytas taip, kad atspindėtų šias idėjas. Mes naudojame didžiąją dalį Waldorf’o ir Lauko pedagogikos idėjų, tačiau tai papildome ir kitomis filosofijomis bei modeliais – jogos, tai chi, aikido, meditacijos, bei, žinoma, konfliktų valdymo, santykių pokyčių, kritinio mąstymo ir analizės, streso ir atmetimo valdymo. Vaikai ir mokytojai turės galimybę mokytis kūrybinių dirbtuvių formatu, bendradarbiaujant su įvairiausiais kviestiniais svečiais, guru, lektoriais, muzikantais ir mokytojais, kurie atvyksta į mūsų bičiulių „inTegra House“ kūrybines erdves iš viso pasaulio. Turbūt nėra geresnio būdo patirti skirtingas tradicijas, perspektyvas, kultūras ir idėjas nei pasisemti šių žinių tiesiogiai iš jų puoselėtojų. Tradiciniai menai, medžio darbai ir lauko pedagogika puoselės pagarbą gamtai bei mūsų tarpusavio santykiams, padės įgyti tradicinio folkloro, mokslo, kūrybiškumo, fizinės sveikatos įgūdžius. Dirbtuvių formatą panaudosime ir akademiniams siekiams, taip taikydami integruoto mokymosi strategiją. Pavyzdžiui, pasitelkę matematiką ir mokslo žinias, statysime tiltus, namus, miško skulptūras, gaminsime muzikinius instrumentus, kursime naujas erdves mokyklai ir vaikų, tėvų bei bendruomenės patogumams.

Mūsų manymu, sveikiausiai vaikas gali vystytis tuomet, kai vyksta nuolatinis bendradarbiavimas tarp tėvų-šeimos-mokytojų-bendruomenės ir mokyklos. Tokia filosofija yra gyvybiškai svarbi vystant šį mokymosi centrą. Tėvai ir vaikai įneša savo indėlį į mokyklos valdymą, veiklų planavimą, o mokytojai tampa skirtingų patirčių ir dalykų vedliais. Tai trišaliai santykiai, kurių sveikas bendradarbiavimas gali sukurti visapusiškai palankią aplinką vaikui, mokymosi centrui bei šeimai.

Darželis ir mokykla – tai dalis mūsų vizijos. Mes taip pat norime tapti mokymosi meistriškumo centru ne tik vaikams, bet ir suaugusiems: tėvams, mokytojams, visuomenei. Tai padės mums ne tik mokytis patiems, bet ir padėti mokytis kitiems per skirtingus formatus: dirbtuves, kursus, projektus, bendradarbiavimą ir renginius. Visa tai prisidės prie švietimo sistemos formavimo. Šiuo metu atliekame geriausių praktikų ir skirtingų metodologijų tyrimą keliose skirtingose šalyse ir aktyviai kuriame partnerystes su lygiavertėmis organizacijomis, kad galėtume sukurti naująjį etaloną mokymuisi ir švietimui.

Mes planuojame organizuoti renginį visos Lietuvos Mokytojams, kuriame mokytojai susirinktų dalintis istorijomis, idėjomis, įrankiais ir tyrinėtų skirtingas metodologijas, idėjas apie tai, kaip geriausiai įveikti vienas ar kitas situacijas, kaip išlaikyti motyvaciją, įveikti mokymo iššūkius. Taip pat kaip būti geriausiais vedliais specifiniuose dalykuose ir užduotyse. Šiame renginyje bus organizuojama daug skirtingų dirbtuvių tėvams, mokytojams, šeimoms ir bendruomenei. Jas ves vietiniai ir tarptautiniai pranešėjai, bendradarbiaujant su „inTegra House“ kūrybos ir sąmoningumo centru. Ilgainiui mes norime surinkti ir išvystyti šias idėjas, kad galėtume daryti įtaką universitetams, kurie ruošia mokytojus – suteikti naujas idėjas, metodologijas, perspektyvas ir geriausias holistinio ilgalaikio švietimo praktikas bei puoselėti ateities kartas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
       2024-03-05 19:54:51

Palygino Baltijos šalių gyventojų taupymo ir apsipirkimo įpročius

„Rimi“ duomenimis, per praėjusius metus tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduota beveik 1 715 tonų nukainotų maisto produktų su besibaigiančio galiojimo terminu. „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius sako, kad tokia iniciatyva padėjo pirkėjams ženkliai sutaupyti.
       2024-03-05 17:28:21

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.
       2024-03-05 17:22:30

Tokia sriuba – tikra oranžinės spalvos terapija: šildo skrandį ir kelia nuotaiką

Kai beveik pusmetį gyvename pilkoje darganoje, pasiilgstame spalvų ne tik aprangoje, interjere, bet ir lėkštėse. Todėl tokie ryškūs patiekalai, kaip oranžinė sriuba iš batatų bei morkų, suvilios net nemėgstančius tradicinių sriubų.
       2024-03-05 14:44:32

Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių

Kadangi naujausiuose televizoriuose įdiegtos pažangiausios technologijos, norint mėgautis išskirtine vaizdo kokybe, labai svarbu, kad ekranas būtų švarus. Kartais dulkės ir dėmės gadina vaizdo kokybę, todėl būtina nuolat valyti ekraną.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-03-05 10:45:01

Gauti šių medžiagų vaikams yra gyvybiškai svarbu

Dauguma tėvų žino: kalcis gyvybiškai svarbus sveikiems vaikų dantims ir stipriems kaulams. Tačiau šis mineralas taip pat nepakeičiamas nervų, kraujotakos ir širdies sistemų veiklai, medžiagų apykaitos procesui.
       2024-03-04 17:18:30

Kodėl Grenlandijos gyventojai beveik neserga širdies ligomis: tai žuvis

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-03-04 12:21:10

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.