Naujienos

Profesionalai pataria, kaip galima uždirbti iš socialinių tinklų

2018-02-01 15:15:32

Ar galima ir kiek galima uždirbti iš socialinių tinklų, atsako „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims Andrius Baranauskas (38) ir verslininkas, sostinės ir Kauno kavinių „Keulė Rūkė“ bei „Šiaurės Keulė“ bendraturtis Dominykas Čečkauskas (28).

Jie savo neįkainojama praktika socialiniuose tinkluose dalysis vasario 8–10 dienomis vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Socialinių tinklų skeptikai, tikinę, kad žmonės, keliantys įrašus, tik gaišta brangų laiką, žiauriai klydo. Tas laikas gali atsipirkti su kaupu.

Dešimtis fanų pakeitė tūkstančiai

„Tele2“ atstovas Andrius Baranauskas, savo asmeninį profilį naudojantis ir bendrovės, kurioje dirba, komunikacijai, dar prieš šešerius metus socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė nuolat rašyti straipsnius, o „Linkedin“ – prieš dvejus metus. „Kodėl prisijungiau prie socialinių tinklų? Iš vienos pusės, komunikacija yra mano darbas, iš kitos – tai puiki platforma bendrauti su draugais. Galiausiai, tai tapo tokiu kaip ir pusiau blogu. Rašydamas savo vardu, turiu šiek tiek daugiau laisvės, manau, kad ir žmonėms įdomiau skaityti apie žmogų, o ne apie prekės ženklą. Viešumoje aš atstovauju kompanijai, bet šalia aš dar ir žmogus, bandantis suderinti tuos du sunkiai suderinamus dalykus.“

Verslininkas, sostinės ir Kauno kavinių „Keulė Rūkė“ bei „Šiaurės Keulė“ bendraturtis Dominykas Čečkauskas, pagarsėjęs drąsiomis akcijomis socialiniuose tinkluose, tikina, kad verslo reklamavimo pradžia socialiniuose tinkluose buvo gana banali – jie tiesiog sukūrė „Facebook“ puslapį, į kurį kvietė draugus.

„Atsidarant pirmam restoranui, puslapis buvo surinkęs vos 3000 „patinka“ paspaudusių narių. Tikrai neatrodė, kad socialiniai tinklai bus labai didelę įtaką verslui daranti platforma – 3000 žmonių yra labai maža auditorija restoranui. Pirmi postai rinko vos po 10 ar 20 laikų. Ginčydavomės dėl to, kad sukūrėme silpną postą ir surinkome tik 25, o ne 30 laikų. Šiandien, po 3 metų darbo, turime 45 000 fanų auditoriją „Facebook“ – ji yra pakankama ir svarbi 4 restoranams.“

Kas yra geras įrašas socialiniame tinkle?

Dominykas Čečkauskas tikina, kad prieš skelbdamas žinutę socialiniuose tinkluose turi savęs paklausti, ar pamatęs šį turinį pasakytum WOW. Jei atsakymas „taip“, vadinasi, tavo žinutė gera. „Kuo daugiau bus WOW postų, tuo greičiau augs auditorija. Tačiau nereikia išgyventi, jei jie iš karto nesigauna tokie geri, kaip norėtum. To išmokstama kaip bet kurio kito įgūdžio. Svarbu iš savęs kas kartą reikalauti maksimumo, analizuoti situaciją, reakcijas, nebijoti išbandyti naujų kelių“, – pataria Dominykas.

Andrius Baranauskas pirmiausia pataria rašyti ir kalbėti apie tai, ką išmanote, kas jums patiems yra nuoširdžiai įdomu. „Tarkim man būtų sunku kalbėti apie stilių ar automobilius, bet tikrai įdomu komunikacija, todėl šią temą ir liečiu dažniausiai. Antras dalykas – svarbu būti nuoširdiems, turi sakyti, ką galvoji. Trečias patarimas – praktinis. Rašyti žinutes ne privačiu režimu, o viešu, taip pasieksi daug didesnę auditoriją. Nes aš pats tik prieš porą metų tai atradau (juokiasi). Ilgą laiką rašiau tik draugų auditorijai. Galiausiai, rašydamas įrašą socialiniame tinkle ar kurdamas video „Youtube“ kanale, tu turi galvoti, kodėl žmonės turėtų tau skirti savo laiką. 5 Eur paaukojęs žmogus gali tą sumą uždirbti, o skyręs 5 min. tavo įrašo skaitymui to laiko nesusigrąžins. Ką tas žmogus gaus mainais? Kuo praturtės, ką išmoks, galbūt apie kažką susimąstys, o gal tiesiog gaus teigiamų emocijų. Jei gaus, dalinsis įrašu ir grįš vėl.“

Kaip antras darbo etatas

Kiek laiko socialiniams tinklams reikės skirti? Panašu, kad teks išvesti savo asmenį vidurkį, nes vieno atsakymo nėra.

„Ilgiausiai vieną įrašą rašyti užtruko dvi valandas, tai buvo ilgas įrašas su iliustracijomis, jį kelis kartus tikrinau, redagavau prieš skelbdamas. O paprastai įrašui parašyti skiriu pusvalandį ar dar mažiau laiko. Rašymas ilgą laiką buvo ir yra mano profesijos dalis, man tai patinka: savotiška meditacijos forma ir kartu – įgūdžių lavinimas“, – apie laiką, reguliariai praleidžiamą socialiniuose tinkluose pasakoja Andrius Baranauskas.

Tuo tarpu Dominykas pritaria idėjai, kad aktyvumas socialiniuose tinkluose reikalauja laiko, tik mano, kad to laiko reikia gerokai daugiau, bent jau pradžioje. „Kol nepagauni savo arkliuko, tai reikalauja viso tavo dėmesio, kūrybingumo ir daug drąsos. Juk dideli dalykai negimsta lengvai, bent jau iš mano patirties. Dažnais atvejais padeda gera komanda, kuri skatina ir siūlo idėjas. Labai padeda, kai matai žmones, kurie į tą pačią problemą žiūri iš skirtingų perspektyvų.“

Ar svarbu, kaip bendrausi su sekėjais?

Populiarumo sulaukia ir tie socialinių tinklų liūtai, kurie savo pasisakymais ar skandalais šokiruoja visuomenę, ir tie, kurie elgiasi taikiai, iš toli vengia konfliktų. Taigi, kuriuo keliu geriau eiti, siekiant populiarumo socialiniuose tinkluose?

Andrius Baranauskas mano, kad vieno atsakymo į šį klausimą, kaip bendrauti su sekėjais, jokiu būdu nėra: „Reikia orientuotis į tikslą, ko socialiniuose tinkluose įrašais besidalinantis asmuo siekia, daug kas priklauso ir nuo to žmogaus asmenybės.“ Anot Andriaus Baranausko, daug svarbiau – apskritai bendrauti su sekėjais, juk socialiniai tinklai – bendravimo priemonė: „Jei aš rašau įrašą, kaip asmuo, pradėjęs diskusiją kažkuriuo klausimu, turiu joje dalyvauti ir toliau. Lygiai taip pat manau, kad reikia reaguoti į klientų skundus, nes tai dovana įmonei, po kurios tu gali ištaisyti problemą, apie kurią gal net nebūtum sužinojęs. Žinoma, būna, kad diskusija socialiniuose tinkluose niekur neveda: kai joje dalyvauja asmenys, kurie įžeidinėja, keikiasi, ten jau negali diskutuoti.“

Dominykas Čečkauskas tikina, kad atsargios žinutės socialiniuose tinkluose tikrai nėra pagrindinis jo verslo populiarinimo variklis. „Keulė Rūkė“ tikslas ne laikai, o būti pelningu verslu, pakeliui griaunančiu nusistovėjusias beprasmiškas taisykles ir duodančiu platformą drąsioms ir kūrybingoms idėjoms bei jų kūrėjams. Nuo pat pradžių matėme, kad žmonės geriausiai reaguoja į drąsias žinutes. Patys sėkmingiausi projektai „Facebook“ buvo daromi iš asmeniško užsidegimo menu, politika, neteisybe, – apie sėkmingiausių žinučių variklį pasakoja Dominykas, pridurdamas, kad ne ką mažiau svarbu socialiniuose tinkluose išlikti nuosekliam, – Manau, kad žmonės labai neigiamai vertina, jei mato, kad tu pats nežiūri rimtai į savo puslapio turinį ar poziciją.“

Jei dirbsi, gali laukti milijonai

„Iš socialinių tinklų galima uždirbti ir labai daug. Pavyzdžiui, mano verslo partneris Rokas prieš mėnesį paleido marketingo kampaniją socialiniuose tinkluose, kurį jo ir komandos start upui surinko 20 mln. dolerių investiciją. O apskritai, suma, kurią uždirbsi priklauso nuo išsikeltų tikslų, turinio kokybės, jo aktualumo auditorijai. Turinys yra svarbiau už tavo žinomumą ar įrašų tankį“, – pasakoja Dominykas.

Andrius Baranauskas irgi laikosi pozicijos, kad iš socialinių tinklų tikrai galima uždirbti ar net tapti turtingais: „Aišku, reikėtų diskutuoti, kas įeina į uždarbio sąvoką. Galbūt jūs norite gauti pavedimą į kažkokią sąskaitą už konkretų įrašą? O gal, mano atveju, įrašai socialiniuose tinkluose yra darbo dalis, o už darbą aš gaunu atlyginimą. Tam tikra prasme aš iš to uždirbu. Šalia to, tai puiki platforma kalbėti su žmonėmis, atskleisti savo žinias, talentus, kartu tai ir savotiška reklamos forma. Ir visai nesvarbu, kokį produktą norėsite parduoti. Ar intelektinį (pavyzdžiui, aktoriams, muzikantams svarbu, kad juos nuolat matytų), ar tapti ekspertu ir konsultuoti apie socialines medijas ir taip uždirbti. Ar konsultuoti aktualios srities klausimais (neabejoju, kad santechniko įrašai su praktiškais buitiniais patarimais ar rekomendacijomis, kokias priemones geriau pirkti, kad ir vamzdžiams valyti, tikrai garantuos jam populiarumą socialiniame tinkle bei užsakymų sąrašą mėnesiui į priekį). Kiekvienoje profesijoje yra daugybė būdų įdomiai pateikti, ką darai. Pavyzdžiui, paskutinįkart švarką pirkau iš žmogus, kuris apie savo siuvamus švarkus parašė „Facebook“ paskyroje, ir tuo švarku esu labai patenkintas.“

Kiek galima uždirbti iš socialinių tinklų? Ar yra keli paprasti triukai, kurie visada skatina populiarumą socialiniuose tinkluose, ar reikia išsigryninti originalų, savo paties kelią? Kokių dar naudų, ne tik kalbant apie finansus, atneša populiarumas socialiniuose tinkluose? Šiuos ir kitus klausimus tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“ jau vasario 9 dieną, 13 val., VERSLAS JAUNIEMS erdvėje, 2 salėje, aptars savo sričių lyderiai Dominykas Čečkauskas ir Andrius Baranauskas, dalydami praktiškai naudingus patarimus – nuo pirmųjų žingsnių socialiniuose tinkluose, iki to, kokiame sėkmės taške yra dabar.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.