Naujienos

Universalumo užmojai: „Lenovo IdeaPad Yoga 500“ apžvalga

2016-05-05 10:59:11

Nešiojami kompiuteriai vis dažniau tampa daugiafunkciniais įrenginiais. Gamintojai neriasi iš kailio tam, kad patenkintų naudotojų poreikius ir išleidžia vis įdomesnius konkstruktyviniu požiūriu įrenginius. Varle.lt nešiojamų kompiuterių specialistai parengė vieno tokio tipiško IT-postmodernizmo atstovo apžvalgą.

foto

Jūsų dėmesiui – nešiojamas kompiuteris-transformeris „Lenovo Yoga 500-15“, kuris turi 360 laipsniais vartomą korpuso dizainą.

Ar „Lenovo“ transformeris siekia tapti planšete filmams, nešiojamu kompiuteriu darbui ir žaidimams skirtu įrenginiu? Ar jam toks užmojis pasiekiamas? Pažiūrėkime, koks jis ir ką siūlo.

Dizainas ir ypatybės

Nepaisant to, kad visi pastaruoju metu aktyviai reklamuoja ergonomiškus ir kompaktiškus modelius, testuojamas „Lenovo Yoga 500-15“ yra pakankamai didelis pagal savo gabaritus įrenginys. Sveria nešiojamas kompiuteris taip pat nemažai – kiek mažiau nei 2 kg.

Nešiojamas kompiuteris pagamintas iš plastiko (išorė) ir iš aliuminio (vidus) ir jį malonu laikyti rankose nepaisant to, kad ir sveria jis nemažai. Bendrai surinkimo kokybė yra pakankamai solidi. „Lenovo“ šiam kompiuteriui pasirinko plastikinę išorinę korpuso dalį, kuri gal ir nesijaučia dėl to kaip premium klasės medžiaga, tačiau iš tikrųjų yra maloni lietimui ir lengvai valoma. Plotas aplink klaviatūrą yra tamsaus šlifuoto aliuminio, todėl tai, be abejonės, įvertins metalo mėgėjai.

„Lenovo Yoga 500-15“ ekranas patikimai ir tvirtai sukabintas su pagrindine korpuso dalimi: vyriai yra metaliniai, nors ir dengti iš viršaus plastiku. Ekranas iš tiesų vartomas visais 360 laipsniais aplink savo ašį ir paverčia kompiuterį gan storu planšetiniu. Šiame režime klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis atjungiami. Perjungimas tarp režimų yra gana sklandus ir paprastas. Sukasi kompiuteris gerai; ta prasme tvirtai laikosi kiekvienoje padėtyje. Patestavę jo akrobatines galimybes matome, kad vartomo dizaino mechanizmas tikrai patikimas ir tarnaus ilgai. Tačiau pakalbėkime apie pačius veikimo režimus.

Klasikinis nešiojamo kompiuterio formatas veikia puikiai ir klausimų kažkokių čia nekyla, o štai planšetinio kompiuterio režimas patogus tik žiūrint filmus ar skaitant didelius tekstus. Visiems kitiems uždaviniams naudotis juo kaip planšete nelabai patogu, nes jutiklinio ekrano paspaudimo tikslumas yra kiek mažesnis nei šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose, o pikselių tankis mažesnis. Kaip planšetinį kompiuterį naudoti šį įrenginį pasirodė nelabai patogu dar ir todėl, kad jis gana didelis.

Tačiau kalbant apie tuos tarpinius – stovelio/palapinės tipo režimus negalima nepaminėti, kad jie tikrai palengvina gyvenimą. Įsitaisius ant sofos nustatai nešiojamą kompiuterį taip, kad ekranas ir klaviatūra būtų vienoje linijoje ir štai: labai patogu ir naršyti internete, ir rinkti tekstą. Taigi, galimybė nustatyti darbo scenarijų maksimaliai pritaikytą jūsų poreikiams šiame įrenginyje tikrai dėmesio vertas ir šaunus dalykas. Nešiojamas kompiuteris pasižymi tinkamu jungčių parinkimu šonuose ir turi trys USB lizdus (2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0), HDMI, LAN ir keturi viename atminties kortelių skaitytuvą. Maitinimo jungtis yra išdėstyta iš kairės pusės.

Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

Klaviatūra palieka tikrai gerą įspūdį, tekstą rinkti malonu. „Lenovo Yoga 500“ panaudotas „Lenovo AccuType“ klaviatūros išdėstymo dizainas, kuris apima skaitinės klaviatūros sekciją. Klavišai yra platūs ir pakankamo tvirtumo bei gylio. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad klaviatūra neturi pašvietimo.

Kalbant apie jutiklinį kilimėlį reikėtų pastebėti tai, kad jis yra pakankamai didelis, tačiau vidutinio jautrumo. Sunku rasti tą teisingą balansą tarp greičio ir tikslumo.

Ekranas

Kompiuteris turi 15,6 colio ekraną su 1920х1080 pikselių raiška. Kaip matome, IPS matrica yra gana ryški ir vidutiniškai spalvinga. Spalvų tikslumas nėra įspūdingas, nes skydelis apima tik 68% sRGB spalvų paletės. Tokios reikšmės pakanka kasdieniam naudojimui, tačiau yra kiek per mažai profesionaliems tikslams. Ekranas yra jutiklis, talpinio tipo. Jo jautrumas yra tikrai neblogas, tačiau jei atsidurtume internetiniame puslapyje su didžiuliais sąrašais, pamatytume, kad pataikyti ant kokios mažytės nuorodos labai nepaprasta.

Našumas

Testuota konfigūracija turi tikrai neblogą „Intel Core i7-6500U“ procesorių, pasižymintį iki 3.1Ghz taktiniu dažniu, kurį remia 8 GB operatyviosios RAM atminties ir 2 GB „GeForce GT940“ vaizdo plokštė. Naudotojo poreikiams siūloma 1 TB HDD disko talpa. Tokia konfigūracija puikus pasirinkimas namų vartotojams, kurie planuoja kompiuterį naudoti ne tik puslapių naršymui, bet ir žaidimams ar darbui su grafinėmis programomis. Kompiuteris veikia sklandžiai, tyliai ir greitai, per daug neįkaista, o žaidimai nestriginėja.

Kompiuteris turi 45 Whr bateriją, kuri 15.6 colio kompiuteriui vertintume kaip kiek per mažą. Subalansuotų energijos sąnaudų, esant žemiems ekrano ryškumo nustatymams ir labai vidutinės apkrovos metu jos įkrovos užtenka tik 3–4 valandoms.

https://www.youtube.com/watch?v=Rywo8GKd1U0

Apibendrinimas

Tokiems modeliams kaip „Lenovo Yoga 500“ priklauso ateitis. Kodėl? Nes klasikinė nešiojamo kompiuterio forma jau kiek nuobodi istorija. Šiandien, kol dar fizinis rimtų vidinės konstrukcijos elementų dydis neleidžia įrenginių-transformerių paversti ir lengvais, ir galingais, tai dar ne taip akivaizdu. Tačiau nenustebtume, jei po kokių dviejų metų daugumos nešiojamų kompiuterių gamintojų pasiūloje atsiras daug tokių akrobatų.

Kalbant testuotą modelį, galima teigti, kad „Lenovo Yoga 500“ pasirinkimas ir vertinimas yra labai individualus, nes viskas čia labai priklauso nuo to, kam ir kaip jį naudosite. Kaip savo kainos kategorijos atstovas, įrenginys yra tikrai geras, nes pasižymi tikrai kokybišku surinkimu, kuris atrodo patraukliai, turi neblogą ekraną ir pakankamai ergonomišką klaviatūrą, o svarbiausia – veikia tyliai, greitai ir efektyviai. Trūkumais galima laikyti minėtąjį nepatogumą naudojantis įrenginiu planšetinio kompiuterio režime, klaviatūros apšvietimo trūkumą bei patobulėjimo linkėtume jutikliniam kilimėliui ir baterijai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-29 14:30:49

Žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina.
       2024-03-28 13:42:30

Daugiau nei ketvirtadalis vairuotojų vėluoja laiku atlikti techninę apžiūrą

Nors Lietuvos įstatymai įpareigoja vairuotojus kas 2 metus atlikti automobilio techninę apžiūrą, 2023 m. „Transekstos“ duomenimis, net 26 proc. automobilių savininkų pernai vėlavo tai padaryti.
       2024-03-28 13:39:30

Pasiūlymas internete lėmė prarastą laisvę: kaip atskirti verbavimą?

„Siūlome nemokamai mokytis anglų kalbos ir šokių“ – toks, atrodytų, nekaltas skelbimas internete tapo lemtingu net apie 50 merginų Lietuvoje. Už „nemokamas“ pamokas jos galiausiai priverstos atsiskaityti priverstiniu darbu striptizo klube.
       2024-03-28 12:30:19

Stalo žaidimai šeimai: linksmybės ir mokymosi derinys

Stalo žaidimai – tai ne tik puikus būdas praleisti laiką su šeima, bet ir galimybė mokytis bei tobulėti. Nuo senovės Egipto ir Mesopotamijos laikų žmonės rinkdavosi prie bendro stalo žaisti žaidimus, kurie lavintų protą, strateginį mąstymą ir socialinius įgūdžius.
       2024-03-27 16:28:16

Taip įdarytų kiaušinių dar neragavote: nustebinsite visą šeimą

Dienoms iki Velykų sparčiai tirpstant ir šventei neišvengiamai artėjant, daugelis sprendžiame dilemą, ką gaminti ir kokiomis vaišėmis nustebinti artimuosius. Visuomet pravers, jei išsisaugosime greitai paruošiamų užkandžių receptų.
       2024-03-27 09:58:27

Kaip keičiasi vairavimo įpročiai persėdus į elektromobilį?

Nors šiandien didelę dalį naudojamo transporto vis dar sudaro benzininiai ar dyzeliniai automobiliai, perėjimas prie aplinką tausojančių elektromobilių įgauna vis didesnį pagreitį.
       2024-03-27 09:50:59

4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą

Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
       2024-03-27 09:39:24

Žinomas treneris: trys klaidos, kurias daro tėvai mokydami vaikus plaukti

„Didelę dalį iš „tėvų mokyklos“ į baseiną ateinančių vaikų plaukti tiesiog mokome iš naujo, „nuo nulio“. Tėčiai, mamos, seneliai ir kiti artimieji, net jei yra labai geri plaukikai, mokydami yra linkę daryti klaidų, kurios gali būti lemtingos vandenyje“.
       2024-03-27 09:32:07

Delsimas mažinti naftos degalų vartojimą kainuoja 1 mln. eurų per darbo dieną

Kiekviena darbo diena, per kurią nepriimami sprendimai mažinti naftos degalų vartojimą transporto sektoriuje, Lietuvos biudžetui tiesiogiai reiškia apie 1 mln. eurų praradimų – negautų pajamų ir atsiradusių papildomų išlaidų.
       2024-03-27 09:26:50

Sinchronizuotas palūkanų karpymas Europoje ir nerimo ženklai JAV

2024-uosius rinka pradėjo optimistinėmis nuotaikomis: tiek rinkos dalyviai, tiek paskolų turintys gyventojai ir verslai nekantrauja, kada gi pasaulio centriniai bankai pirmą kartą sumažins bazinę palūkanų normą.
       2024-03-26 09:27:44

„Tele2“ tinkle jau veikia nauji dvylikaženkliai numeriai: numerių pakaks

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ tinkle jau pradėjo veikti pirmieji dvylikos simbolių telefono numeriai. Atsižvelgiant į šalyje atsiradusį naujų telefono numerių stygių, galimybę naudoti dvylikaženklius numerius pasiūlė Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-03-22 17:06:36

Vandens someljė atsakė į amžiną klausimą: ar sveika gerti mineralinį vandenį?

Vanduo – svarbiausias gyvybės šaltinis žemėje, sudarantis net 60–75 proc. žmogaus kūno masės. Sertifikuota vandens someljė Aistė Miliūtė pabrėžia, kad vandenyje esantys mineralai – organizmo trąšos, kurios būtinos kiekvienam žmogui.
       2024-03-21 18:33:11

Finansinių apgavysčių mastai auga: kieno naudai veikia dirbtinis intelektas?

Finansinės institucijos ir elektroninis verslas nuolat tobulina sistemų saugumą, aktyviai užsiima vartotojų informacinio raštingumo edukacija, o auganti dirbtinio intelekto (DI) pažanga sparčiai prisideda prie inovatyvių verslo sprendimų.
       2024-03-20 17:40:16

Kaip atskirti alergiją nuo peršalimo ligų ir gripo?

Pavasaris pasižymi ne tik ilgesnėmis dienomis ar šiltesniu oru, bet ir gausesniu žiedadulkių bei kitų ore tvyrančių alergenų kiekiu. Sezoninės alergijos dėl savo simptomų dažnai maišomos su peršalimo ligomis arba gripu, tačiau vaistininkai perspėja, kad būtina žinoti, nuo ko gydomasi.
       2024-03-20 17:21:02

Atakuojami Ukrainos televizijos kanalai palydove „Eutelsat Hotbird“

Pranešama, kad Ukrainos tarptautiniai kanalai „Freedom“ ir „Dom“, transliuojantys iš „Eutelsat HotBird“ palydovo, buvo užstrigę.
       2024-03-19 16:58:06

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

Lietuvoje reguliariai vykdomos civilinės saugos pratybos, gamtos stichijos – tai kelios priežastys, dėl kurių šalies gyventojai į mobiliuosius telefonus gauna informacinius perspėjimo pranešimus.
       2024-03-19 10:18:35

Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie įpročiai jas dar sumažins?

Šiltuoju metų laiku įprastai tikimės sulaukti mažesnių sąskaitų už dujas, šiluminę ar elektros energiją. Vis dėlto kartais sąskaitos ne mažėja, o priešingai – išauga.
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.