iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Straipsniai

Investuojame į kriptovaliutas. Ar neapsirinkame?

2018-04-03 16:25:51

Naujo atsiradimas visada siejamas su progresu. Kriptovaliutų, kurių viena žinomiausių yra Bitkoinas, atsiradimas taip pat susijęs su naujais atradimais. Reikia pripažinti, kad Blockchain technologija tikrai bus pripažinta žingsniu į priekį ir bus panaudota ne tik kriptovaliutoms.

Kas yra investicija į kokią nors sritį?

Investicija - tai priemonė, kuri leidžia mums laikui bėgant atgauti didesnę sumą nei buvo išleista. Tai gali būti nekilnojamas turtas, iš kurio gausime pajamas ir kurį ateityje bus galima parduoti. Tai gali būti gamybos įmonės akcijos, o tai reiškia, kad gaminanti įmonė pagamins prekių, o iš pelno naudos gaus ir investuotojas. Būkime realistai: kartais nesitikima tiesioginio pelno, bet investuojama į mokslą, infrastruktūros vystymą ir pan. turint mintyse, kad kada nors šios investicijos viena ar kita forma mums ar valstybei sugrįš.

Kas yra pinigai?

Mums yra įprasta, kad pinigai yra atsiskaitymo už prekes ar paslaugas, taip pat kaupimo priemonė. Ne visada pinigai yra pagaminti iš brangiųjų metalų, tačiau jų verte rūpinasi atitinkamos šalies/-ių centriniai bankai, kaupiami rezervai, sekamas infliacijos lygis. Pinigų stabilumas siejamas ir su valiutos leidėjo šalies/-ių ekonomikos stabilumu, prestižu.

Realu, kad investavę į turtą, gamybą ar kitą valiutą, kai panorėsime, galėsime investuotas lėšas ar bent didesnę jų dalį susigrąžinti.

Kur padedami įprastiniai pinigai, kai įsigyjama kriptovaliutos?

Iš gautų realių pinigų dalies išsilaiko valiutos tarpininkų kompanijos. Iš šių lėšų įsigyjama Blockchain tinklo operacijų patvirtinimo (valiutų kasimo) įranga. O ši įranga, šiandien pasaulyje veikdama, sunaudoja tikrai didelius elektros energijos kiekius. Tokiu būdu, įsigydami kriptovaliutą, papildome įrangos gamintojų ir energetikos kompanijų kišenes.

Kas bus, jei visi panorėsime susigrąžinti investuotas lėšas į kriptovaliutą?

O lėšos jau paverstos greitai senstančia elektronikos įranga, o dar blogiau, kad didelė dalis išleista elektros energijos gamybai, t. y. šildytas oras.

Kol kas viskas atrodo stabilu, bet tai tik todėl, kad vis atsiranda naujų investuotojų, t. y. jei mes parduodame, tai naujas investuotojas iš mūsų nuperka. Šis procesas atrodo patrauklus tol, kol kriptovaliutos vieneto kaina auga.

Augimo tendencija būtina ir dėl to, kad kasimas nuolat sudėtingėja ir kuo daugiau vyksta operacijų kriptovaliutų tinkluose, tuo daugiau reikia kompiuterių procesorių pajėgumo ir energijos sąnaudų.

Man tai atrodo panašu į piramidę. O kaip atrodo Jums?

Reklama
Straipsnio komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2018-11-25 07:28:41 / Nerijus Mačiulis

Nerijus Mačiulis
November 21 at 9:33 AM

- Gal planuojate atnaujinti tą analizę apie kriptovaliutas, kurią publikavote prieš metus? – klausia manęs kolega iš Estijos.
- Tai kad nekrologai retai būna atnaujinami, - atsakau jam.
***
- Pasigirsta nuomonių, kad kriptovaliutos jau pigios, gali būti geras laikas vėl jas pirkti, ar užsiimti jų kasimu. Ką manote? – klausia žurnalistė.
- Ar būna geras laikas šokti į skęstantį laivą? – atsakau klausimu į klausimą.

2018-04-04 08:28:39 / eik tu

Perku, kasu ir tą darysiu. Per tokius straipsnius tik kurso augimas griaunamas :(

2018-04-03 18:49:46 / Ingrida

Pesimistiškai parašyta, nors skamba logiškai.

Daugiau naujų straipsnių
iliustracija2019-04-05 14:22:47

Angliškos TV programos Lietuvoje matomos iš palydovų

Neseniai pasiekė buvusio emigranto klausimas: "Buvau pripratęs žiūrėti nemokamas angliškas televizijos programas ITV, ITV2, ITV3, ITV4, Channel4, FILM4, BBC, BBC2, BBC3, BBC4, 5USA. Ar galite pastatyti lėkštę, kad šias Jungtinės Karalystės (UK) TV programas galėčiau žiūrėti Lietuvoje?"
iliustracija2019-03-31 20:57:40

LRT televizijos programa užsienyje: LTV World arba LRT Lituanica

Daug mūsų tautiečių gyvena užsienyje ir teiraujasi apie galimybes toje šalyje matyti Lietuvos TV programas. Daugumoje Europos šalių tikrai galite nemokamai matyti vieną nacionalinio transliuotojo LRT TV programą.
iliustracija2019-03-21 17:15:37

Kur Lietuvoje legaliai įsigyti NTV+ televizijos paketą?

Tai klausimas, kuris, ko gero, yra pats populiariausias. Internete yra aprašyta kokios TV programos sudaro šį paketą, o taip pat patrauklumo prideda ne tik įspūdingas TV programų sąrašas bet ir jų skaičius - jų yra apie 300 bei daugeliui TV žiūrovų vis dar suprantama kalba.
iliustracija2019-03-07 16:51:09

Ar Lietuvoje vis dar legalu turėti televizijos priėmimo anteną?

Pastarosiomis dienomis iš vieno skelbimus talpinančio portalo gavau pranešimą, kuriame rašoma: "Informuojame, kad gavome Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, taip pat televizijos kanalų transliuotojų pranešimų apie imtuvų kategorijų skelbimuose galimai siūlomas nelegalias retransliacijos paslaugas.
iliustracija2019-03-07 16:00:27

Mobilaus ryšio stiprinimas - išorinių antenų naudojimas

Pastaruoju metu vis daugiau klausimų kelia mobilusis ryšys. Paradoksas - technologijos tobulėja, greitaveikos auga, tačiau su tuo susijęs ir vis didesnis patikimo ryšio poreikis ar kitaip pavadinus - patikimas teritorijos padengimas mobiliuoju ryšiu.
iliustracija2019-02-28 20:09:11

Radijo (ir TV) bangų sklidimo ypatumai skirtingu metų laiku

Dažnai susiduriame su klausimais, kodėl iki tol gerai rodžiusi antžeminė ar palydovinė televizija pradėjo rodyti nestabiliai arba visai neberodo televizijos programų. Dažniausiai taip nutinka pavasarį. Kokios priežastys lemia tokias problemas?
iliustracija2019-02-23 17:57:28

Nemokamos televizijos programos lietuvių ir kitomis įvairiomis kalbomis

Daug žmonių šiandien kažkodėl mano, kad už televizijos programas reikia kas mėnesį mokėti. Taip, yra daug paslaugų tiekėjų, kuriems mes esame įpratę mokėti kas mėnesį. Bet yra didelė dalis programų už kurias nereikia mokėti mėnesinio ar kitaip vadinamo abonentinio mokesčio.
iliustracija2019-02-12 11:33:15

Vienodi palydovinių imtuvų pulteliai

Kai sugenda palydovinės ar antžeminės televizijos imtuvo pultelis būna nemalonu. Dar nemaloniau - kai reikiamam modeliui skirto pultelio rasti nepavyksta. Tačiau kai kuriais atvejais išeitis yra - kai kurie pulteliai yra visiškai identiški. Jie gali būti identiški ne tik pagal funkcionalumą, bet ir pagal klavišų išdėstymą.
iliustracija2019-01-21 19:30:49

Vilniuje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Vilniuje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Vilniaus apskrityje.
iliustracija2019-01-20 17:06:15

Kaune transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Kaune veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Kauno apskrityje.
iliustracija2019-01-19 18:54:01

Klaipėdoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Klaipėdoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Klaipėdos apskrityje.
iliustracija2019-01-19 12:55:24

Mokate fotografuoti? Užsidirbkite žinomiausiuose pasaulio fotobankuose

Su kiekviena diena fotografavimo technika tobulėja ir darosi pigesnė. Auga ir fotografų skaičius. Bet iš kitos pusės, pasaulyje auga ir grafinės foto/video medžiagos paklausa. Taigi, jei mėgstate fotografuoti, o gal esate sukaupę šimtus kokybiškų nuotraukų, tai galite jas paversti savo pajamomis.
iliustracija2019-01-18 08:52:15

Šiauliuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Šiauliuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Šiaulių apskrityje.
iliustracija2019-01-17 08:53:46

Panevėžyje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Panevėžyje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Panevėžio apskrityje.
iliustracija2019-01-16 19:33:49

Alytuje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Alytuje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Alytaus rajone.
iliustracija2019-01-15 19:31:49

Anykščiuose transliuojančių FM ir vidurinių bangų radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Anykščiuose ir Viešintose veikiančių radijo stočių dažniai FM ir vidurinių bangų diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Anykščių rajone.
iliustracija2019-01-14 19:37:49

Druskininkuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Druskininkuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Druskininkų rajone.
iliustracija2019-01-14 19:32:49

Biržuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Biržuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Biržų rajone.
iliustracija2019-01-14 19:14:49

Marijampolėje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Marijampolėje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Marijampolės rajone.
iliustracija2019-01-14 19:12:49

Mažeikiuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Mažeikiuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Mažeikių rajone.
iliustracija2019-01-14 19:11:49

Nidoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Nidoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Kuršių Nerijoje, Kuršių mariose.
iliustracija2019-01-14 19:10:49

Plungėje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Plungėje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Plungės rajone.
iliustracija2019-01-14 19:09:49

Raseiniuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Raseiniuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Raseinių rajone.
iliustracija2019-01-14 19:08:49

Rokiškyje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Rokiškyje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Rokiškio rajone.
iliustracija2019-01-14 19:07:49

Skuode transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Skuode veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Skuodo rajone.
iliustracija2019-01-14 19:06:49

Tauragėje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Tauragėje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Tauragės ir gretimuose rajonuose.
iliustracija2019-01-14 19:05:49

Telšiuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Telšiuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Telšių rajone.
iliustracija2019-01-14 19:04:49

Ukmergėje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Ukmergėje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Ukmergės rajone.
iliustracija2019-01-14 19:03:49

Utenoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Utenoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Utenos rajone.
iliustracija2019-01-14 19:02:49

Varėnoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Varėnoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Varėnos rajone.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.
Reklama